Edukacja

 • Tata uwielbia się przytulać

  Jest duży i wesoły, a najbardziej lubi się wygłupiać: mówić w wymyślonym języku, stroić miny i łaskotać. Tak swoich tatusiów opisują czterolatki z grupy Żabek z Przedszkola w Grucznie

  15-07-2018 09:24
 • Wszechstronna szkoła z klimatem

  Szkoła Podstawowa w Osiu szczyci się swoimi absolwentami, którzy radzą sobie w liceach w Gdańsku, Bydgoszczy, Grudziądzu i Świeciu, a później kończą studia. Mimo że placówka oddalona jest od większych miast i nie organizuje często wyjazdów na uczelnie i do ośrodków kultury, stara się współpracować z lokalnymi instytucjami takimi jak Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Nadleśnictwo w Osiu i Wdecki Park Krajobrazowy

  11-07-2018 08:48
 • W "trójce" niczego nie brakuje

  Wydawać by się mogło, że w każdej szkole znajdzie się coś do poprawki. Jednak w Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu nawet uczniowie nie potrafią znaleźć rzeczy, którą można by było zmienić. Przyjazna atmosfera, nauka na wysokim poziomie, rozrywka, bogate wyposażenie i liczne wyjazdy - takie atuty placówki wymieniają

  05-07-2018 08:16
 • Droga do domu

  Z roku na rok nie tylko w naszym kraju, ale i w regionie pojawia się coraz więcej cudzoziemców. O tym, jak im się żyje u nas i jak naszym rodakom żyje się na obczyźnie, opowiadali bohaterowie VI Festiwalu Trzech Kultur. Tegoroczną myślą przewodnią festiwalu, który odbył się w Domu Kultury w Jeżewie, była "droga"

  02-07-2018 16:40
 • Rodzice i nauczyciele na scenie

  W ramach projektu "Tydzień z profilaktyką" realizowanego w Szkole Podstawowej w Łowinku uczniowie obejrzeli przedstawienie "Wierszykolandia" przygotowane przez rodziców, przyjaciół szkoły i nauczycieli, którzy z wielkim zaangażowaniem i chęcią zrobienia czegoś dla dzieci podjęli się tego zadania.

  29-06-2018 17:28
 • Wizytacja i bierzmowanie

  Każda wspólnota parafialna jest co jakiś czas odwiedzana przez biskupa diecezjalnego. Oceniany jest stan duszpasterski parafii oraz materialny. Do parafii pw. Świętej Trójcy w Pruszczu na wizytację przybył ks. prałat Marian Szczepiński.

  28-06-2018 16:58
 • Błądzimski Drzymała ma tablicę

  Mieszkańcy Błądzimia spędzili sobotnie popołudnie na niecodziennym, historycznym wydarzeniu. W dziewięćdziesiątą rocznicę śmierci uczestniczyli w upamiętnieniu tablicą wybitnego mieszkańca wsi, Pawła Gackowskiego - błądzimskiego Drzymały. Potomkowie bohatera w licznym gronie około dwudziestu osób przybyli z różnych i odległych stron Polski.

  27-06-2018 16:49
 • Maj należał do biblioteki w Lnianie

  Lniańska biblioteka hucznie obchodziła swoje majowe święta wraz z czytelnikami. - W święto bibliotekarzy i bibliotek zaprosiliśmy uczniów kl. IV i V ze szkoły podstawowej w Siemkowie na spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak "Kosmiczna przygoda" - opowiada dyrektorka biblioteki Iwona Cynarzewska. Pisarka zaprezentowała dzieciom swoje dwie książki "Kot kameleon" oraz "Ala Baba i dwóch rozbójników", a także przeprowadziła zabawy stymulujące kreatywne myślenie.

  26-06-2018 17:42
 • Pobawić się z rodzicami, iść na łąkę, basen lub na lody

  Tym można sprawić przyjemność pięciolatkom z przedszkola w Warlubiu. Dzieci przekonują nas, że parowanie skarpetek jest wymagające, a sprzątanie pokoju nudne. Mimo to większość z nich chciałaby być już dorosła i robić to, co ich rodzice. Tylko Michelle docenia bycie dzieckiem. - Mama mnie rozpieszcza i głaszcze, dlatego nie chcę być dorosła - powiedziała.

  24-06-2018 08:46
 • Pierniki i pierogi w Chorwacji

  Już po raz dziewiąty uczniowie I LO w Świeciu wzięli udział w sportowo-językowej wymianie młodzieży Euroschoolsport, mogąc zrealizować swoje sportowe aspiracje. W tym roku spotkanie odbyło się w chorwackim Szybeniku w Dalmacji, gdzie sportowcy spędzili 7 dni

  21-06-2018 15:51
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna