Edukacja

 • Z Nowego pojechali na praktyki do Hiszpanii

  Sześcioro informatyków i tylu logistyków z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem, pod opieką Anny Barańskiej oraz Piotra Lewandowskiego, wybrało się na dwutygodniowe praktyki do Granady.

  18-05-2019 16:38
 • Specjaliści w BRD są ze Świekatowa

  Ostatni etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na etapie gminnym w powiecie świeckim odbył się w Szkole Podstawowej w Serocku. Dwa dni później wszyscy, którzy zajęli pierwsze miejsca na szczeblach gminnych, spotkali się w eliminacjach powiatowych w Świeciu - w obu grupach wiekowych najlepsze okazało się Świekatowo

  17-05-2019 16:03
 • Teresa Brandenburger VIP ZSP - w kuchni radzi sobie najlepiej

  Podczas wtorkowej uroczystości zakończenia roku szkolnego młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu ogłosiła wśród tegorocznych maturzystów osoby, które przez ostatnie lata wyróżniły się spośród uczniowskiego grona. To właśnie im wręczono medale "VIP ZSP".

  07-05-2019 17:00
 • Niebo będzie bliżej nas. Nowy sprzęt w Astrobazie

  Od września w I LO w Świeciu rozpoczną się zajęcia dla uczniów z astrofotografii i programowania, będzie też koło astronomiczno-geograficzne. W Astrobazie pojawią się nowe teleskopy i kamera do astrofotografii, a szkoła zyska wyposażenie pracowni informatycznej i matematycznej. To dzięki marszałkowskiemu projektowi "Niebo nad Astrobazami"

  06-05-2019 07:00
 • Przeszkody to pestka dla ZSP

  Uczniowie z klas mundurowych oraz strażacy, policjanci, leśnicy i nauczyciele ścigali się podczas II Terenowego Biegu z Przeszkodami, który odbył się w lasach wokół jeziora Deczno. Trasa liczyła 10 kilometrów, a do pokonania było aż 15 przeszkód

  03-05-2019 07:00
 • Tolerancja jest ważna

  Zakończył się projekt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu, pod hasłem "Tolerancja". Wzięło w nim udział 20 szkół z powiatu świeckiego i 8 przedszkoli. Zaangażowani w konkursy odebrali nagrody.

  25-04-2019 07:00
 • "Siódemka" umie oszczędzać wszystko

  Prawie połowa uczniów ma swoje konta w banku. Prymusi oszczędzania odkładają codziennie po 1-2 zł. Zgromadzone i oprocentowane pieniądze pomagają dzieciom spełniać marzenia o nowym rowerze, śwince morskiej, laptopie czy quadzie

  24-04-2019 06:57
 • Krzysztof, Hubert i Bartosz znają się na tym najlepiej w całym powiecie

  W Świeciu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W pierwszej jego części młodzież pisała test złożony z 40 pytań. Po nim troje najlepszych uczniów z każdej kategorii wiekowej przystąpiło do ustnych odpowiedzi. Każdy wylosował 3 pytania, w tym jedno dotyczące sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu straży.

  23-04-2019 17:03
 • Twoja twarz brzmi znajomo, młodzież wie, jak to się robi

  - Nagranie niespełna dwugodzinnego programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo" trwało ponad osiem godzin - taka magia telewizji - opowiadają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Kilka dni temu 50 z nich, wraz z czterema opiekunami, wzięło udział w nagraniu ósmego odcinka popularnego programu rozrywkowego

  22-04-2019 17:00
 • Serock jest najlepszy na drodze

  Jak bezpiecznie poruszać się drogą bez chodnika, jak wysiadać z autobusu? Między innymi z takimi pytaniami zmagało się 57 uczniów z 19 szkół powiatu świeckiego, którzy wzięli udział w kolejnej odsłonie konkursu "Bezpieczny trzecioklasista na drodze"

  18-04-2019 17:00
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna