• Stecyk: Zawsze byłem ciut-ciut lepszy od Sikorskiego

Karierę zapaśniczą zaczynał późno, ale ciężką pracą, cierpliwością i stopniowym podnoszeniem sobie poprzeczki wszedł prawie na olimpijski szczyt. Odwiedził nas na zaproszenie Wisły Świecie, która w miniony weekend świętowała 45-lecie zapasów w naszym regionie. Z wicemistrzem olimpijskim z Moskwy w zapasach w stylu wolnym Władysławem Stecykiem rozmawiał Jacek Krzyżanowski

28-12-2019 11:42
  • Zremisował z wicemistrzem Europy

Dominik Rubaj najlepszym juniorem do lat 13 w mistrzostwach Polski LZS. Warto podkreślić, że na jego drodze stanął wicemistrz Starego Kontynentu Sebastian Wieczorek, z którym nasz reprezentant zremisował.

28-12-2019 08:39
  • Na mecie Mikołaj rozdawał słodycze

Świecka "piątka" i II LO zwyciężyły drużynowo w biegach przełajowych, które UKS Sprint tradycyjnie zorganizował w parku w Przechowie.

21-12-2019 21:07
  • Mistrzostwa powiatu dla Lniana

Suples Lniano zwyciężył drużynowo w mistrzostwach powiatu świeckiego w zapasach, których był organizatorem. Wisła Świecie była druga. Okazja do rewanżu w najbliższy weekend, kiedy to świecki klub zaprasza na jubileuszowy turniej

21-12-2019 07:30
  • Ala lepiej czuje się na długim basenie

Alicja Szczepańska, zawodniczka Klubu Pływackiego "Olimpia Świecie", reprezentowała nasz region podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów do 14. - Najwięcej nadziei wiązaliśmy z wyścigiem na 100 m stylem dowolnym, ale Alicja lepiej czuje się na długim basenie niż na krótkim - zauważa Tomasz Iwanowski.

20-12-2019 22:02
  • Yamabushi walczyło w Lęborku

Siedem medali wywalczyli karatecy z klubu Yamabushi podczas zawodów w Lęborku. Niemały w tym udział mieli też zawodnicy z naszego regionu.

11-12-2019 15:54
  • Tomasz Miloch: Czekam na wyniki innych eliminacji

Tomasz Miloch z Laskowic zwyciężył w europejskich eliminacjach do zawodów Arnold Classic, które w 2020 roku odbędą się Ohio (USA). Jego występ w tych zawodach uzależniony jest jednak od wyników wszystkich eliminacji na świecie.

10-12-2019 15:00
  • Dużo było Świecia na mistrzostwach Polski

Jakub Słomiński, pięściarz Wdy Świecie, zdobywa kolejny w swojej karierze złoty medal mistrzostw Polski seniorów w boksie, tym razem w kategorii 52 kg. - Ten sukces smakuje podwójnie, bo w jego kategorii spotkało się trzech championów kraju z ubiegłego roku - cieszy się prezes sekcji Leszek Piotrowski. Podczas zawodów mieliśmy też inne akcenty dotyczące naszego regionu. Jednym z sędziów był Artur Chlewiński, z kolei Artur Bojanowski pomagał w narożnikach innych klubów

09-12-2019 15:00
  • Zamiast wróżyć grali w szachy

W dwóch andrzejkowych turniejach szachowych w Kcyni udział wzięli reprezentanci naszego regionu. Trzecie lokaty open i w grupie do lat 12 zajęli odpowiednio Przemysław Szmidt i Fabian Spionkowski, druga do 18 lat była Sandra Waszkowska.

07-12-2019 15:23
  • Aniela ze srebrem PPUK

Zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego Yamabushi Aniela Dzedzej wywalczyła w miniony weekend brązowy medal Pucharu Polskiej Unii Karate. Jej klub drużynowo uplasował się na siódmym miejscu.

06-12-2019 15:30