Sport - Czas Świecia

Sport

• Loba: za rok spróbujemy ponownie

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świecia zajęli 13 miejsce w finale mistrzostw Polski w biegach przełajowych. - Za jakiś czas pewnie uznamy to za sukces, ale nasze sportowe dusze nie pozwalają nam się jeszcze cieszyć - mówi nauczyciel Sebastian Loba.

15-11-2019 13:02
  • Świecie też świętowało na gali PKOL

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 ze Świecia, noszącej imię Polskich Olimpijczyków, Elżbieta Nowak wzięła udział w obchodach 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

14-11-2019 14:45
  • Marta w światowej dziesiątce

Pochodząca z Wielkiego Komorska wioślarka Marta Wieliczko znalazła się w światowym top 10 zawodniczek sezonu 2019.

12-11-2019 15:54
  • Stalex Liga bez Eurodrobiu i Syli. Ale z nowym czasem gry

W poniedziałkowy wieczór odbyła się uroczystość losowania grup eliminacyjnych do 13. sezonu Stalex Ligi. W sumie w rozgrywkach udział weźmie 20 ekip.

11-11-2019 14:53
  • MG13 gościło w Jeżewie

Brian Markuszewski i Małgorzata Warczak okazali się najlepsi w koszykarskim skills challenge'u, który w szkole w Jeżewie przeprowadzili przedstawiciele fundacji Marcina Gortata.

08-11-2019 15:36
  • Agata i Martyna mają brąz

Dwa brązowe medale przywiozły z zawodów w Miliczu zapaśniczki trenujące w klubach w regionie. Po równo podzielili się nimi Wisła Świecie i Suples Lniano.

07-11-2019 15:18
  • Biegli, jechali i znów biegli

Sławomir Trojanowski, Marcin Schroder i Mariusz Jesionowski, reprezentujący MTB Eldar Świecie, wystartowali w Cross Duathlonie w Pelplinie. Kacper Belt, po zwycięstwie w świeckim Speedcrossie, melduje się na drugim miejscu zawodów w Rybnie.

06-11-2019 15:03
  • Drużynowe srebro Shorin - Ryu

Zofia i Mikołaj Ligmanowscy zwyciężyli w swoich kategoriach w turnieju karate, który odbył się w Kwidzynie. Świecki klub Shorin - Ryu i Jiu - Jitsu drużynowo uplasował się na drugim miejscu, tuż za gospodarzami

05-11-2019 15:35
  • Damian mówi: Sport uczy w różny sposób

Można się wychować na kolarstwie, usamodzielnić. Wyćwiczyć swój charakter. Obowiązkowość i pracowitość. Poznaje się też świat, nowych ludzi. Sport uczy w różny sposób - mówi szesnastoletni Damian Kwiatkowski z Gruczna

05-11-2019 11:14
  • Karolina z Pucharem Polski

Pięściarka Wdy Świecie Karolina Ampulska wywalczyła w Poznaniu złoty medal, jubileuszowej, bo dziesiątej edycji, Pucharu Polski juniorek. Finałową walkę wygrała jednak niejednogłośnie. - Trochę przespała pierwszą rundę. Na szczęście później już wróciła do swojego boksowania - ocenia trener Artur Bojanowski

04-11-2019 15:37