Najnowsze wiadomości

 • Janusz Korczak patronem w Łowinku

  Patronem Szkoły Podstawowej w Łowinku został Janusz Korczak. Na tę chwilę cała społeczność placówki oświatowej czekała od dawna. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa: "Bądź sobą - szukaj własnej drogi. Nie najłatwiejszą jednak wybieraj, ale najpiękniejszą".

  09-11-2018 10:40
 • Alex, Patryk i Jakub z Erasmusem+ uczyli się Holandii

  W ramach programu Erasmus+ uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.16 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Grupie: Alex Dyżla, Patryk Wasilewski, Jakub Szałkowski oraz opiekunowie Katarzyna Dorau i Karolina Malinowska, uczestniczyli po raz drugi w wymianie międzynarodowej.

  02-11-2018 08:41
 • Praktyki na Zachodzie

  Dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu pojechało na czterotygodniowe praktyki do Niemiec. Będą uczyć się zawodu i szkolić znajomość języka. Doświadczenie zdobywają w najlepszych hotelach i centrum logistycznym.

  27-10-2018 08:11
 • Gang belfrów z Czapel

  W szkole w Czaplach grasował gang. Na szczęście nie byli to groźni przestępcy, a nauczyciele przebrani ze postacie z sympatycznej książki promowanej przez jedną z sieci handlowych. Wszystko w ramach akcji czytania dzieciom przez dorosłych.

  23-10-2018 07:51
 • Niepodległa i bez śmieci

  Kilka ton niesprawnego, zużytego lub niepotrzebnego sprzętu elektrycznego zebrali w Czaplach organizatorzy festynu pod hasłem "100 elektrośmieci na 100-lecie Niepodległości". Wśród tych, którzy dostarczyli zużyty sprzęt, rozlosowano vouchery na rodzinne wyjście, m.in. do parku wodnego, kręgielni czy na pizzę.

  19-10-2018 09:43
 • Rajd na powitanie jesieni w "Trójce"

  Rozpoczynający kalendarzową jesień rajd szkolny stał się już tradycją w świeckiej Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu. W tym roku po raz siódmy dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami wybrały się na pieszą wycieczkę, tym razem na zamek.

  13-10-2018 08:00
 • Tata uwielbia się przytulać

  Jest duży i wesoły, a najbardziej lubi się wygłupiać: mówić w wymyślonym języku, stroić miny i łaskotać. Tak swoich tatusiów opisują czterolatki z grupy Żabek z Przedszkola w Grucznie

  15-07-2018 09:24
 • Wszechstronna szkoła z klimatem

  Szkoła Podstawowa w Osiu szczyci się swoimi absolwentami, którzy radzą sobie w liceach w Gdańsku, Bydgoszczy, Grudziądzu i Świeciu, a później kończą studia. Mimo że placówka oddalona jest od większych miast i nie organizuje często wyjazdów na uczelnie i do ośrodków kultury, stara się współpracować z lokalnymi instytucjami takimi jak Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Nadleśnictwo w Osiu i Wdecki Park Krajobrazowy

  11-07-2018 08:48
 • W "trójce" niczego nie brakuje

  Wydawać by się mogło, że w każdej szkole znajdzie się coś do poprawki. Jednak w Szkole Podstawowej nr 3 w Świeciu nawet uczniowie nie potrafią znaleźć rzeczy, którą można by było zmienić. Przyjazna atmosfera, nauka na wysokim poziomie, rozrywka, bogate wyposażenie i liczne wyjazdy - takie atuty placówki wymieniają

  05-07-2018 08:16
 • Droga do domu

  Z roku na rok nie tylko w naszym kraju, ale i w regionie pojawia się coraz więcej cudzoziemców. O tym, jak im się żyje u nas i jak naszym rodakom żyje się na obczyźnie, opowiadali bohaterowie VI Festiwalu Trzech Kultur. Tegoroczną myślą przewodnią festiwalu, który odbył się w Domu Kultury w Jeżewie, była "droga"

  02-07-2018 16:40
Wiadomości - najważniejsze informacje
Wiadomości
Tematy
Informatory
Nauka dla Każdego
Tylko Zdrowie
Duży Format
Telewizyjna