Wytańczyły puchar

rydzek
21.04.2012 07:53
A A A
Zespół Malachit wystąpił w składzie: (od lewej) Julka Kosińska, Karolina Mikołajewska, Weronika Jarocka, Daria Sitniewska, Oliwia Miraszewska, Paula Szreder, Martyna Krupa, Klaudia Kawucha, Marta Szwankowska, Julka Kielich, Nikola Schulz, Julka Guzyńska

Zespół Malachit wystąpił w składzie: (od lewej) Julka Kosińska, Karolina Mikołajewska, Weronika Jarocka, Daria Sitniewska, Oliwia Miraszewska, Paula Szreder, Martyna Krupa, Klaudia Kawucha, Marta Szwankowska, Julka Kielich, Nikola Schulz, Julka Guzyńska (Fot. Nadeslane)

Żywiołowym tańcem do utworu "Party, party" z filmu "Madagaskar" zespół Malachit wywalczył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego "Tan 2012".

Dwanaście młodych tancerek z zespołu tanecznego Malachit, działającego przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, wzięło udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Tan 2012”. Grupa zaprezentowała przed jury układ taneczny do muzyki z filmu „Madagaskar 2”. W kategorii do lat 11 młode tancerki zdobyły pierwsze miejsce. - Parę razy dziewczynki prezentowały się już przed większą publicznością podczas różnych okolicznościowych imprez organizowanych przez ośrodek, ale to był nasz pierwszy konkurs - mówi Monika Gerke, instruktorka tańca. - Tym większa jest nasza radość. Nagroda dodała dziewczynkom skrzydeł i zapału do dalszej pracy - dodaje.
Zespół powstał dwa lata temu. - Początkowo były to zajęcia umuzykalniające i wyrabiające poczucie rytmu, z czasem, gdy się dobrze poznałyśmy zaczęłyśmy ćwiczyć poważne układy - mówi Monika Gerke. - Każda z nich to inny charakter i inna osobowość. Przyjemnie nam się pracuje. Pomocni są też rodzice, którzy bardzo angażują się w zajęcia, a jak czasem się zdarzy je przedłużyć, cierpliwie czekają - dodaje. Dziś zespół liczy 15 osób. Są to dziewczynki w wieku od 8 do 10 lat. Żeby rozwijać swoją pasję do tańca, spotykają się w świeckim ośrodku kultury dwa razy w tygodniu na 1,5 godziny. Ale do konkursu przygotowywały się głównie w czasie ferii. Ćwiczyły codziennie po 4 godziny. - Aż tak ich nie męczyłam - mówi z uśmiechem Monika Gerke. - Tańczyłyśmy po 3 godziny dziennie, poza tym były przerwy, wspólnie oglądałyśmy też filmy prezentujące, jak tańczą inne zespoły - wyjaśnia. Dzień przed konkursem młode tancerki miały okazję sprawdzić się podczas gali wręczania statuetek Szmaragdowej Żyrafy w sali widowiskowej OKSiR w Świeciu. Po wygranej dziewczęta nie spoczęły na laurach. Z jeszcze większą energią przygotowują się do kolejnego ogólnopolskiego konkursu Karolinka 2012, który czeka je w kwietniu. Nagrodą za ciężką pracę, oprócz zwycięstw w konkursach, być może będzie też tygodniowy taneczny obóz kondycyjny, który opiekunka chce zorganizować w wakacje.
ACZ

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX