CK „Zamek” zaczyna mocnym akcentem muzycznym w styczniu, czyli występem artystki śpiewającej piosenki Bułata Okudżawy. - Mimo że do majowych Dni Nowego pozostało jeszcze trochę czasu, wiemy już, kto wystąpi na nich jako gwiazda - mówi Andrzej Gapa, dyrektor CK „Zamek” w Nowem. - Będzie nią Kamil Bednarek z zespołem. Mamy już z nim podpisaną wstępną umowę. Szykuje się więc sporo dobrej muzyki reggae. W ramach święta gminy będzie również zorganizowana Noc w Muzeum. Myślimy nad tym, aby zwiedzanie urozmaicił nocny występ chóru gregoriańskiego - dodaje.
Luty z koncertem dla zakochanych
Kolejne atrakcje, jakie szykuje ośrodek w najbliższym czasie, to będzie dzień zakochanych przypadający 14 lutego. - Na scenie zagra i zaśpiewała zespół z Trójmiasta - opowiada Gapa. - W poprzednich latach podczas walentynkowej imprezy zawsze losowaliśmy parę, która miała okazję iść później na darmową kolację w restauracji Dawhań. - Myślę, że i w tym roku uda nam się z właścicielem restauracji nawiązać taką współpracę - dodaje.
Ferie zapowiadają się w CK „Zamek” tanecznie i artystycznie. - Będą zajęcia plastyczne, teatralne i oczywiście taneczne - tłumaczy dyrektor. -Tak jak w poprzednich latach będą one dla dzieci i młodzieży darmowe - dodaje.
Gitarzyści z Anglii
Poza tym ośrodek będzie nadal promował nieco mniej komercyjne, ale równie atrakcyjne występy artystów z Zachodu. - W marcu na naszej scenie ma się pojawić bardzo znany gitarzysta z Wielkiej Brytanii - tłumaczy dyrektor. - Później będzie też występ bydgoskich artystów śpiewających największe przeboje muzyki operowej i operetkowej - dodaje.
Wszystko wskazuje również na to, że na nowskim rynku podobnie jak latem ubiegłego roku pojawią się zespoły folklorystyczne w ramach Międzynarodowych Spotkań na Kociewiu. - Jeszcze nie do końca mamy wszystko ustalone z głównym organizatorem, ale najprawdopodobniej ten projekt będzie kontynuowany, bo cieszył się wielkim powodzeniem wśród mieszkańców Nowego - wspomina Gapa.
Na pewno będzie też w 2014 r. stały repertuar imprez, łącznie z dożynkami czy też Dniem Kociewskim w grudniu.
CK „Zamek” do większych projektów unijnych raczej nie będzie się przymierzał, choć do mniejszych całkiem możliwe, że się zgłosi. - Na pewno będziemy to robić wspólnie z biblioteką - opowiada Gapa. - Na razie jest u nas prowadzona nauka języka angielskiego dla dorosłych i dla dzieci. Zależy nam na tym, aby lekcje nie ograniczały się do korzystania z programu komputerowego, aby była możliwość spotkania się co jakiś czas z lektorem, który u uczestników kursów wyłapałby błędy językowe i je skorygował - dodaje.
KAR