Na drugie festiwalowe zmagania do Osia zjechali muzycy z całej Polski, jak również z zagranicy. Łącznie szesnaście zespołów. - Goście ze Lwowa przyjechali do nas już w piątek - opowiada Michał Rajewski, współorganizator konkursu i jego dyrektor artystyczny. - Był więc czas wieczorem na wspólne ognisko, bo dojechali do nas jeszcze muzycy z Poznania - dodaje.
W sobotę przesłuchano cztery zespoły, potem wieczorem wszyscy wspólnie spotkali się na sali w GOK Osie. - Wspólna kolacja przerodziła się w wieczór z tańcami - opowiada Rajewski. - To była świetna okazja na wzajemne poznanie się, integrację, a nie tylko rywalizację konkursową. Nawet jurorzy podkreślali, że choć przyjechali do nas do pracy, jednocześnie odpoczęli i świetnie się bawili - dodaje.
Wyniki ogłoszono w niedzielę wieczorem, po mszy św. Brązowe Pasma przyznano m.in. dwóm zespołom z naszego powiatu - Oktetowi Żeńskiemu Cantores Novienses z Nowego oraz Warlubskiemu Chórowi Kameralnemu. Srebrne Pasmo dostał Chorus Osensis z Osia.
Największe wyróżnienia, czyli Złote Pasma, powędrowały do chórów spoza naszego regionu, m.in. do Nadziei z Nakła, Fermaty z Poznania, Cameraty z Iławy i WPA VAM z Kalisza.
Przyznano też nagrody specjalne dla najlepszych dyrygentów, dostali je Michał Gacki z Nakła, Honorata Cybula z Iławy. Najlepszym chórem z woj. kujawsko-pomorskiego została Nadzieja z Nakła. Trzy nagrody ufundowała też wojewoda Ewa Mes: za propagowanie muzyki cerkiewnej dla chóru Artos z Lwowa, za propagowanie muzyki chóralnej w regionie dla Michała Rajewskiego, za szerzenie muzyki chóralnej wśród dzieci i młodzieży dla Adalbertusa ze Starogardu Gdańskiego.
KAR

Na drugie festiwalowe zmagania do Osia zjechali muzycy z całej Polski, jak również z zagranicy. Łącznie szesnaście zespołów. - Goście ze Lwowa przyjechali do nas już w piątek - opowiada Michał Rajewski, współorganizator konkursu i jego dyrektor artystyczny. - Był więc czas wieczorem na wspólne ognisko, bo dojechali do nas jeszcze muzycy z Poznania - dodaje.W sobotę przesłuchano cztery zespoły, potem wieczorem wszyscy wspólnie spotkali się na sali w GOK Osie. - Wspólna kolacja przerodziła się w wieczór z tańcami - opowiada Rajewski. - To była świetna okazja na wzajemne poznanie się, integrację, a nie tylko rywalizację konkursową. Nawet jurorzy podkreślali, że choć przyjechali do nas do pracy, jednocześnie odpoczęli i świetnie się bawili - dodaje.Wyniki ogłoszono w niedzielę wieczorem, po mszy św. Brązowe Pasma przyznano m.in. dwóm zespołom z naszego powiatu - Oktetowi Żeńskiemu Cantores Novienses z Nowego oraz Warlubskiemu Chórowi Kameralnemu. Srebrne Pasmo dostał Chorus Osensis z Osia. Największe wyróżnienia, czyli Złote Pasma, powędrowały do chórów spoza naszego regionu, m.in. do Nadziei z Nakła, Fermaty z Poznania, Cameraty z Iławy i WPA VAM z Kalisza.Przyznano też nagrody specjalne dla najlepszych dyrygentów, dostali je Michał Gacki z Nakła, Honorata Cybula z Iławy. Najlepszym chórem z woj. kujawsko-pomorskiego została Nadzieja z Nakła. Trzy nagrody ufundowała też wojewoda Ewa Mes: za propagowanie muzyki cerkiewnej dla chóru Artos z Lwowa, za propagowanie muzyki chóralnej w regionie dla Michała Rajewskiego, za szerzenie muzyki chóralnej wśród dzieci i młodzieży dla Adalbertusa ze Starogardu Gdańskiego. KAR