Można posłuchać informacji o zabytkach

rydzek
19.01.2018 16:05
A A A
Przewodniki są dostępne na stronie spacerem.kociewie.eu

Przewodniki są dostępne na stronie spacerem.kociewie.eu (Fot. Nadesłane)

Od kilku dni można w Nowem wysłuchać dwóch audioprzewodników po farze i zamku w Nowem. To efekt współpracy pomiędzy gminą a Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie.

Są one nagrane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Na budynkach umieszczono specjalne tabliczki informacyjne z kodami QR, które bezpośrednio kierują do wybranego nagrania. - Nowe to kolejne miejsce na Kociewiu z naszymi specjalnymi audioprzewodnikami - mówi Piotr Kończewski, dyrektor LOT Kociewie. - Wcześniej nagrane i udostępnione zostały przewodniki o zabytkach w Pelplinie oraz o Starogardzie Gdańskim. Trzy miasta objęte "dobrymi brzmieniami i widokami.", bo takim hasłem lansujemy nasz projekt, pozwoliły na stworzenie specjalnej strony internetowej, gdzie dostępne są wszystkie dotychczasowe audioprzewodniki. Zachęcamy do odwiedzania spacerem.kociewie.eu oraz do korzystania z nagrań i odwiedzania tychże miejsc. Serwis, dzięki zastosowanej technologii, dostępny jest zarówno na komputery stacjonarne, przenośne, jak i na urządzenia mobilne, co szczególnie ważne jest dla turystów, użytkowników korzystających ze słuchowisk na miejscu - dodaje.
Koszt przedsięwzięcia to 3,7 tys. zł, który obejmował zarówno przygotowanie tekstu, korektę, tłumaczenia i nagrania przewodników w dwóch wersjach językowych oraz utrzymanie strony internetowej.
KAR

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mieszkaniec

  Oceniono 1 raz 1

  Filmy promocyjne owszem ,ale lepiej żeby burmistrz przedstawił koncepcje na rozwój miasta.Jeżeli nie ma wizji to niestety dalej będziemy zaściankiem.Jaką ofertę burmistrz ma dla młodych ludzi ?
  Żadnych konkretnych pomysłów na inwestycje ,na inowacje ?
  Mamy dobre położenie w pobliżu autostrady A1 ,mamy ciekawe walory turystyczne (piękne położenie nad Wisłą).Przez osiem lat żadnego ciekawego pomysłu.

 • Gość: Obywatel

  Oceniono 1 raz 1

  Super projekt... ale w Nowem by się przydał budżet obywatelski. Ludzi by głosowali co chcieliby zeby było zrobione w pierwszej konieczności...

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Nagrajcie stan techniczny ulicy Zielonej w Nowem .
  Filmiki, promocja a sprawy proste i codzienne leżą odłogiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX