Tolerancja przez muzykę

rydzek
13.03.2018 15:38
A A A
Ostatnia tak duża impreza zorganizowana przez firmę Mondi odbyła się w 2015 roku i nosiła nazwę 'Od wschodu do zachodu słońca'. Gościliśmy wówczas orkiestrę symfoniczną, młodych wiedeńskich pianistów oraz żołnierzy, który zrekonstruowali bitwę pod Świeciem

Ostatnia tak duża impreza zorganizowana przez firmę Mondi odbyła się w 2015 roku i nosiła nazwę 'Od wschodu do zachodu słońca'. Gościliśmy wówczas orkiestrę symfoniczną, młodych wiedeńskich pianistów oraz żołnierzy, który zrekonstruowali bitwę pod Świeciem (Pablos524)

Wzorem lat ubiegłych firma Mondi zrobi w czerwcu dużą imprezę muzyczną z tolerancją w tle. Będą dwa koncerty - w Świeciu i Chełmnie, spotkania z ważnymi ludźmi i sztuka z wykorzystaniem papieru. Jak co roku nie zabraknie półmaratonu i triathlonu

W tym roku Mondi planuje uczcić czerwcowe Święta Papieru z pompą. Przedsięwzięcie ma roboczą nazwę Tolerancja przez muzykę 2. - Koncerty przeniosą nas od klasyki przez jazz, rock and roll do hip-hopu i rapu - zdradza Marek Motylewski, lider projektu. - Będą dwa duże występy, jeden na dużym rynku w Chełmnie (23 czerwca), drugi na zamku w Świeciu (30 czerwca). Wykonawców nie chcę zdradzać, dopóki nie mam podpisanych z nimi ostatecznych umów - dodaje.
Cała impreza ma w podtekście tolerancję, dlatego nie może w niej zabraknąć rozmów i spotkań z ważnymi ludźmi. Jednym z nich ma być Norman Davis, autor dzieł historycznych o Polsce. Jest wieloletnim wykładowcą uczelni w Londynie i korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. - Chciałbym z nim poruszyć temat tolerancji w Polsce, w drugim tysiącleciu, na tle Europy - zdradza Motylewski. - Na razie trwają rozmowy i mamy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i Norman Davis będzie mógł do nas przyjechać - mówi.
Kolejnym wykładowcą, z którym zostanie zorganizowane spotkanie, będzie Jacek Santorski.
W trakcie imprezy będą też elementy sztuki performance. - Chcemy jedną rolką papieru połączyć Chełmno i Świecie - zapowiada Motylewski. - Może nie będzie to jedna wstęga, w całości, ale równolegle dwie grupy młodzieży będą rozwijać rolki papieru, począwszy od chełmińskiego ratusza i świeckiego zamku. Spotkamy się gdzieś w połowie drogi i połączymy przez papier - mówi.
Nie zabraknie wystaw
Tradycyjnie odbędą się wydarzenia sportowe, czyli półmaraton i triathlon. Szczegóły o zapisach i dokładnych terminach pojawią się na stronie internetowej swieto-papieru.pl.
Szczegóły imprezy będą znane na początku kwietnia.
ACZ

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX