Zajęcia artystyczne w ramach projektu odbywały się w okresie wakacji w 5 miejscowościach: Mukrzu, Żalnie, Łyskowie, Cekcynie i Gostycynie. Dzieci lepiły w glinie, poznawały tajniki bukieciarstwa, wyrabiały różne prace i obrazy ze skóry, wykonywały biżuterię i świece z wosku pszczelego. - Rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży w małych miejscowościach ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, jak i kultywowanie tradycji i zwyczajów regionalnych - powiedziała Barbara Piasecka ze Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Burchat w Gostycynie. - Chcemy promować istniejące wioski tematyczne i zachęcać do tworzenia nowych. Dążymy do tego, aby najmłodsi mieszkańcy utożsamiali się ze swoim miejscem zamieszkania i czuli się w nim dobrze - dodała.
W podsumowaniu projektu, jakie zaplanowano w Wiosce Chlebowej, wzięło udział 140 uczestników.
Poszczególne grupy zwiedzały izbę regionalną, gdzie Danuta Megger opowiadała legendę o upiorze Luppo z Janiej Góry, zapoznała także młodych ludzi z procesem wyrabiania chleba - przedstawiając wystawę obrazującą drogę ziarnka do gotowego wypieku. Każdy mógł skosztować chleba ze smalcem lub samego chleba, jakie przygotowały gospodynie z Janiej Góry.
Po wizycie w chacie przyszedł czas na dobrą zabawę. Mimo niepogody wszystkim dopisały humory. Dzieci bawiły się, rozkoszowali się podpłomykami, a nie zabrakło również kiełbasek z grilla.
KP