Latawce na wietrze

rydzek
28.10.2013
A A A
Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zawodów

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zawodów (Fot. MAR)

Już po raz dziewiąty na nadwiślańskim klifie w Nowem odbyły się doroczne Zawody Latawcowe "Bliżej Nieba". - W tym roku pogoda mile nas zaskoczyła, było piękne jesienne słońce i idealny wiatr - mówi Estera Szymczak z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Nowem

Rywalizowało kilkadziesiąt rodzinnych drużyn. W powietrzu można było podziwiać własnoręcznie wykonane latawce. - To ginąca umiejętność, jako uczeń szkoły podstawowej wraz z kolegami, pod okiem nauczyciela prac ręcznych, wykonywaliśmy najdziwniejsze konstrukcje - opowiada Tomasz Szczepański, ojciec jednej z uczestniczek. - Jeździliśmy na zawody latawcowe, które odbywały się na terenie poligonu wojskowego w Grupie - dodaje.
Nowskie zawody latawcowe to przede wszystkim dobry pomysł na aktywne, rodzinne spędzanie czasu. Jak podkreślają organizatorzy - przedstawiciele PKPS, chodzi o to, by każdy się dobrze bawił, a przy tym rozwijał. Jak co roku w imprezie biorą udział osoby niepełnosprawne z nowskiego WTZ oraz dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie. - „Bliżej Nieba” to dobra zabawa, ale i sportowe współzawodnictwo - jak podkreśla Andrzej Danielewski, miejscowy ekspert od latania paralotnią. - Walka była wyrównana. Na ostateczny wynik składały się oceny za lot, pomysł plastyczny i jakość wykonania - dodaje.
W kategorii latawców płaskich zwyciężył Oskar Szuflitowski, drugie miejsce zajął Antek Ziółek, a na trzecim miejscu uplasowali się Franek i Zosia Tylman. W kategorii latawców skrzynkowych pierwsze miejsce zajęła Weronika Ignaczyńska, drugie Magda Szczepańska, trzecie Olga Kamińska.
MAR

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX