Obecnie w hali malowane są pomieszczenia, montowane drzwi wewnętrzne, siedzenia, barierki i części podłóg. - Została nam do wylania poliuretanowa podłoga w głównej sali, a także w salkach fitness i siłowni - informuje Zbigniew Lorkowski wiceburmistrz Nowego. - Poza tym trzeba jeszcze wstawić jedno duże okno - dodaje.
Robotnicy intensywnie też pracują na zewnątrz budynku. - Obecnie wykonywany jest łącznik między halą a szkołą - opowiada wiceburmistrz. Robione są ciągi komunikacyjne oraz ogrodzenie. Za kilka dni rozpoczną się prace przy boisku wielofunkcyjnym - dodaje.
Hala powinna być gotowa do końca tego roku. Zanim jednak pierwsi mieszkańcy będą mogli na niej poćwiczyć, najpierw urząd będzie musiał zdobyć niezbędne pozwolenia na jej użytkowanie. Wstępny termin otwarcia nowego obiektu to luty 2014 r. - Chcemy, aby tej uroczystości towarzyszyło jakieś duże sportowe wydarzenie - opowiada Lorkowski. - Myślimy nad mecze siatkarskim - dodaje.
Prace trwają nie tylko w hali, ale również na fragmencie ulicy Kolejowej. - Jesienią ubiegłego roku wybudowany został chodnik przy ulicy Kolejowej, od skrzyżowania z ulicą Sportową wzdłuż stadionu w kierunku na Twardą Górę - mówi wiceburmistrz. - W tym roku zakończymy to zadanie i przedłużymy go od stadionu do końca ogródków działkowych - dodaje.
Obecnie powstający fragment chodnika będzie miał około 260 metrów. Przetarg wygrała firma Sław Bud z Nowego, ma ona uporać się z tym przedsięwzięciem do końca października. Koszt wykonania to 56 tys. zł.
Wraz z zakończeniem sezonu kąpielowego rozpoczęła się też rewitalizacji Jeziora Czarownic. Przetarg wygrał Zakład Remontowo-Budowlany - Drogowy Jan Boczek z Nowego, który przedstawił najniższą ofertę - 1,139 mln zł.
Zakład rozpoczął już prace rozbiórkowe na plaży. - Jeszcze w tym roku mają tam powstać budynki szatni, łącznika z salą konferencyjną i restauracją - mówi Lorkowski.
Do maja 2014 roku ma być gotowa cała infrastruktura towarzysząca, czyli - boiska, pomosty, hangar, wiaty i plac zabaw.
KAR