Marszałek dofinansuje łącznie jedenaście stowarzyszeń z kujawsko-pomorskiego. Przeznaczając dla nich ponad 56 tys. zł. Nowski Polski Komitet Pomocy Społecznej też znalazł się w tym nielicznym gronie i ma już zagwarantowane 1450 zł dofinansowanie na projekt ABC zdrowego stylu życia. Będzie on realizowany w formie warsztatów. - Jego adresatami mają być kobiety, choć panowie też będą mile widziani, z obszarów wiejskich gminy Nowe - opowiada Patrycja Nowicka z PKPS Nowe. - Pierwsze spotkania odbędą się w Małym Komorsku już 11 kwietnia, a na kolejne zaprosimy panie z Bochlina w czerwcu - dodaje
Zajęcia ma prowadzić kosmetyczka oraz przedstawiciel służby zdrowia. - Naszym celem jest poszerzenie świadomości z zakresu profilaktyki w leczeniu i uzupełnieni wiedzy mieszkanek wsi odnośnie higieny i zdrowego stylu życia - tłumaczy Nowicka. - Przy okazji wzmocnimy u uczestniczek poczucie własnej wartości, poprawimy ich wizerunek oraz wskażemy, jak ważna jest autoprezentacja - dodaje.
Zaplanowana jest też sesja zdjęciowa dla każdej z pań, a także będzie można poddać się zabiegom kosmetycznym. - Do napisania projektu zachęciło nas zapotrzebowanie na kobiece spotkania - wspomina. - Wcześniej mieszkanki gminy współpracujące z asystentem rodziny brały już udział w warsztatach poświęconych tematyce kobiecości, roli kobiety oraz wiary we własne możliwości. Tym razem, tak jak wcześniej, w projekt zaangażowane są pracownice ambasady Niemiec, które organizują nam zbiórkę kosmetyków. Z tego co wiem już w tej chwili zebrały nie tylko kosmetyki, ale i ubrania - dodaje.  Nowski PKPS realizuje też projekt Aktywny Senior, który cieszy się podobnie dużym zainteresowaniem. 

KAR