Plaża już na ukończeniu

rydzek
22.06.2014
A A A
Robotnicy wzięli się za wykańczanie wiat

Robotnicy wzięli się za wykańczanie wiat (Fot. MAR)

Pod koniec czerwca nowski urząd planuje otwarcie kąpieliska nad Jeziorem Czarownic, po rewitalizacji. A radni miesiąc temu zgodzili się na przekazanie dodatkowych 50 tys. zł, bo konieczne było wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych i zejścia do jeziora i hangaru.

Wykonawca na plac budowy wkroczył jesienią ubiegłego roku. Ci, co będą korzystali w tym roku z nowskiego ośrodka, na pewno będą nim zachwyceni. Gotowe są już budynki szatni, restauracji połączonej z salą konferencyjną. Sa boiska, hangar, wiaty i plac zabaw.
- Trwają obecnie prace związane z oddaniem kompleksu do użytkowania - opowiada Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - We wtorek wyłoniliśmy dzierżawcę części gastronomicznej, z którym podpiszemy w najbliższym czasie umowę. W ramach otwarcia zaplanowanego na koniec czerwca chcemy zorganizować festyn rodzinny, na który złożą się zabawy animacyjne dla dzieci oraz zabawa taneczna dla dorosłych. Pozostałe atrakcje pozostaną niespodzianką - dodaje.
Pracami remontowanymi zajmuje się Zakład Remontowo-Budowlany z Nowego. Koszt rewitalizacji to 1,139 mln zł. Obecnie wkład własny gminy wzrósł z 134,3 tys. zł do 185 tys. zł. - Dość trudny teren oraz życie zweryfikowały pewne założenia i modyfikacjom musiało ulec zagospodarowanie terenu - wspomina burmistrz. - Konieczne stało się także zastosowanie innych rozwiązań, niż pierwotnie zakładano. Trzeba było wykonać dwa podjazdy dla osób niepełnosprawnych oraz zrobić odpowiednie zejścia do jeziora i hangaru, w którym są kajaki - dodaje.
Według zapewnień burmistrza wejście na teren plaży ma być darmowe. - Zastrzegliśmy to sobie przy ogłaszaniu przetargu na dzierżawę obiektu - opowiada Woliński. - Niewielką kwotę trzeba będzie tylko zapłacić za wypożyczenia sprzętów wodnych, czyli kajaków czy rowerów - dodaje.
KAR

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: JN

    0

    Dobre.Dodatkowe podjazdy dla niepełnosprawnych za 50 tyś ciekawe jak ten niepełnosprawny zjedzie od parkingu koło stacji gazu,chyba,że pan Antek będzie im pomagał zejść!?!?!?!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX