Wymienione zostaną chodniki przy ulicach Długiej, Grudziądzkiej i Wojska Polskiego. Nawierzchnię z kostki brukowej otrzymają ulice Cicha i Mroczna oraz parking pomiędzy Cichą, Wojska Polskiego i Grudziądzką. Łącznie będzie tu położone 2,5 tys. m kw. kostki. Prace wykona lokalna firma Sław-Bud z Nowego za ponad 300 tys. zł. Drugim etapem będzie wylanie nowego asfaltu na Długiej, Grudziądzkiej i Wojska Polskiego. Wykonawcę tego zadania gmina wybierze za kilka tygodni, bo trwa jeszcze procedura przetargowa.
Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z zakresem inwestycji na stoisku gminnym podczas sobotnich Spotkań Śliwkowych. Plansza z wizualizacją wzbudzała zainteresowanie, a na pytania mieszkańców odpowiadał inspektor Tomasz Stefaniak.
Planowane prace są kolejnym etapem rewitalizacji nowskiej starówki. Przypomnijmy, że w 2013 zakończono prace przy rynku, a przy ul. Grudziądzkiej powstał plac zabaw. W 2014 r. zmieniono nawierzchnię ul. Poprzecznej oraz powstał nowy parking przy Grudziądzkiej. Koszt wszystkich prac w obrębie starówki w ciągu ostatnich trzech lat łącznie wyniósł już 2,8 mln zł, z czego połowę stanowi dotacja unijna.
- Dla nas inwestowanie w okolice starego miasta jest bardzo ważne - komentuje Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Wzmacniamy lokalny biznes, ułatwiając dostęp do sklepów i firm, a także zapewniamy większy komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Kolejne prace poprawiają wizerunek naszego miasta i sprawiają, że staje się ono atrakcyjniejsze turystycznie - dodaje.
Z tego względu, że zakres robót jest znaczny, burmistrz prosi wszystkich mieszkańców i uczestników ruchu o wyrozumiałość. - Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by inwestycja ta przebiegła bezkonfliktowo i sprawnie - dodaje.
KAR

Wymienione zostaną chodniki przy ulicach Długiej, Grudziądzkiej i Wojska Polskiego. Nawierzchnię z kostki brukowej otrzymają ulice Cicha i Mroczna oraz parking pomiędzy Cichą, Wojska Polskiego i Grudziądzką. Łącznie będzie tu położone 2,5 tys. m kw. kostki. Prace wykona lokalna firma Sław-Bud z Nowego za ponad 300 tys. zł. Drugim etapem będzie wylanie nowego asfaltu na Długiej, Grudziądzkiej i Wojska Polskiego. Wykonawcę tego zadania gmina wybierze za kilka tygodni, bo trwa jeszcze procedura przetargowa. Mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z zakresem inwestycji na stoisku gminnym podczas sobotnich Spotkań Śliwkowych. Plansza z wizualizacją wzbudzała zainteresowanie, a na pytania mieszkańców odpowiadał inspektor Tomasz Stefaniak. Planowane prace są kolejnym etapem rewitalizacji nowskiej starówki. Przypomnijmy, że w 2013 zakończono prace przy rynku, a przy ul. Grudziądzkiej powstał plac zabaw. W 2014 r. zmieniono nawierzchnię ul. Poprzecznej oraz powstał nowy parking przy Grudziądzkiej. Koszt wszystkich prac w obrębie starówki w ciągu ostatnich trzech lat łącznie wyniósł już 2,8 mln zł, z czego połowę stanowi dotacja unijna.- Dla nas inwestowanie w okolice starego miasta jest bardzo ważne - komentuje Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Wzmacniamy lokalny biznes, ułatwiając dostęp do sklepów i firm, a także zapewniamy większy komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Kolejne prace poprawiają wizerunek naszego miasta i sprawiają, że staje się ono atrakcyjniejsze turystycznie - dodaje.Z tego względu, że zakres robót jest znaczny, burmistrz prosi wszystkich mieszkańców i uczestników ruchu o wyrozumiałość. - Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, by inwestycja ta przebiegła bezkonfliktowo i sprawnie - dodaje. KAR