Brali w nim udział wszyscy uczestnicy WTZ oraz dwie osoby z listy oczekujących na przyjęcie do placówki. - Mieliśmy porady psychologiczne, a także szkolenia z seksualności osób niepełnosprawnych - tłumaczy Emilia Ziółek, kierownik WTZ w Nowem. - Seksuolog osobno spotykał się z naszymi podopiecznymi, z rodzicami, a także instruktorami - dodaje.
W ramach projektu uczestnicy jeździli również na basen i przez trzy miesiące brali udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Małgorzatę Griffkowską. Efektem ich ciężkiej pracy było przygotowanie jasełek, które miały swoją premierę w Starostwie Powiatowym w Świeciu na uroczystym zakończeniu projektu „Aktywni na rynku pracy”.  Przedstawienie pt. „Co się stało z jasełkami?” było dosyć unowocześnioną wersją bożonarodzeniowych wydarzeń. W przedstawieniu wzięli udział: Józef - Damian Dąbrowski; Maryja - Mariolka Wojtaś; anioły - Radek Dzwonkowski i Ania Koseda; diabeł - Gosia Wasielewska; czarownica - Karolina Różańska; osiołek - Benia Ciok; świnki - Emilia Ziółek, Kasia Tylman, Marta Podpora; krasnoludki - Michał Madziąg, Karolina Dec, Magda Kamińska i Estera Szymczak; chór - Ula Leśniewicz, Tadek Szynkiewicz, Tereska Sitko, Ola Kwiatkowska, Darek Ćwikliński, Zbyszek Chabowski; klaps reżyserski - Bogdan Trambecki; filmowanie - Joanna Rocławska; zdjęcia - Magda Cybula. Dyrektor PCPR była pod wrażeniem ciężkiej pracy, jaką włożono w przygotowanie, talentu aktorskiego oraz scenografii i kostiumów zaprezentowanych podczas występu. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego projektu - opowiada kierownik Ziółek. - Mamy zapewnienie z PCPR-u, że jeśli będą prowadzili podobne działania, na pewno o nas nie zapomną - dodaje.
OPRAC. KAR

Brali w nim udział wszyscy uczestnicy WTZ oraz dwie osoby z listy oczekujących na przyjęcie do placówki. - Mieliśmy porady psychologiczne, a także szkolenia z seksualności osób niepełnosprawnych - tłumaczy Emilia Ziółek, kierownik WTZ w Nowem. - Seksuolog osobno spotykał się z naszymi podopiecznymi, z rodzicami, a także instruktorami - dodaje. W ramach projektu uczestnicy jeździli również na basen i przez trzy miesiące brali udział w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Małgorzatę Griffkowską. Efektem ich ciężkiej pracy było przygotowanie jasełek, które miały swoją premierę w Starostwie Powiatowym w Świeciu na uroczystym zakończeniu projektu „Aktywni na rynku pracy”.  Przedstawienie pt. „Co się stało z jasełkami?” było dosyć unowocześnioną wersją bożonarodzeniowych wydarzeń. W przedstawieniu wzięli udział: Józef - Damian Dąbrowski; Maryja - Mariolka Wojtaś; anioły - Radek Dzwonkowski i Ania Koseda; diabeł - Gosia Wasielewska; czarownica - Karolina Różańska; osiołek - Benia Ciok; świnki - Emilia Ziółek, Kasia Tylman, Marta Podpora; krasnoludki - Michał Madziąg, Karolina Dec, Magda Kamińska i Estera Szymczak; chór - Ula Leśniewicz, Tadek Szynkiewicz, Tereska Sitko, Ola Kwiatkowska, Darek Ćwikliński, Zbyszek Chabowski; klaps reżyserski - Bogdan Trambecki; filmowanie - Joanna Rocławska; zdjęcia - Magda Cybula. Dyrektor PCPR była pod wrażeniem ciężkiej pracy, jaką włożono w przygotowanie, talentu aktorskiego oraz scenografii i kostiumów zaprezentowanych podczas występu. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego projektu - opowiada kierownik Ziółek. - Mamy zapewnienie z PCPR-u, że jeśli będą prowadzili podobne działania, na pewno o nas nie zapomną - dodaje. OPRAC. KAR