Koncelebrowali ją kapłani z następujących parafii: ks. Prałat Józef Talkowski, ks. Ryszard Ratkowski z Nowego oraz ks. Ryszard Thiede z Mątaw i ks. Stanisław Wilkowski z Płochocina. Podczas mszy starostowie Hanna i Ryszard Kamińscy z Przyn przekazali celebransowi ks. Ratkowskiemu bochen chleba.
Poświęcony trafił do burmistrza Nowego Czesława Wolińskiego, który z przewodniczącym rady miejskiej Markiem Słomińskim podzielił go między uczestników uroczystości. Woliński w przemowie do zebranych zwrócił uwagę na rolę pracy rolników w bezpieczeństwie Polski, zachowaniu niepodległości oraz tradycji narodowej, natomiast przewodniczący rady powiatu Grzegorz Chmielewski na trud tegorocznych zbiorów spowodowany suszą. Podczas tegorocznych dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych, komisja konkursowa miała naprawdę trudny wybór. Pierwsze miejsce zajął wieniec sołectwa Osiny, drugie Mątaw, trzecie Gajewa, przyznano wyróżnienia sołectwom: Tryl, Mały Komorsk, Zdrojewo i Morgi. Po uroczystościach oficjalnych nadszedł czas na zabawę: na scenie wystąpiły Piaseckie Kociewiaki oraz zespół Kundzia z Chełmna, muzykę do tańca grał De Solo. Na głodnych czekał jarmark smaków przygotowany przez sołectwa oraz stoiska Zakładów Mięsnych Nove, Gzelli z Osia oraz ogródek piwny.
RED

Koncelebrowali ją kapłani z następujących parafii: ks. Prałat Józef Talkowski, ks. Ryszard Ratkowski z Nowego oraz ks. Ryszard Thiede z Mątaw i ks. Stanisław Wilkowski z Płochocina. Podczas mszy starostowie Hanna i Ryszard Kamińscy z Przyn przekazali celebransowi ks. Ratkowskiemu bochen chleba. Poświęcony trafił do burmistrza Nowego Czesława Wolińskiego, który z przewodniczącym rady miejskiej Markiem Słomińskim podzielił go między uczestników uroczystości. Woliński w przemowie do zebranych zwrócił uwagę na rolę pracy rolników w bezpieczeństwie Polski, zachowaniu niepodległości oraz tradycji narodowej, natomiast przewodniczący rady powiatu Grzegorz Chmielewski na trud tegorocznych zbiorów spowodowany suszą. Podczas tegorocznych dożynek odbył się konkurs wieńców dożynkowych, komisja konkursowa miała naprawdę trudny wybór. Pierwsze miejsce zajął wieniec sołectwa Osiny, drugie Mątaw, trzecie Gajewa, przyznano wyróżnienia sołectwom: Tryl, Mały Komorsk, Zdrojewo i Morgi. Po uroczystościach oficjalnych nadszedł czas na zabawę: na scenie wystąpiły Piaseckie Kociewiaki oraz zespół Kundzia z Chełmna, muzykę do tańca grał De Solo. Na głodnych czekał jarmark smaków przygotowany przez sołectwa oraz stoiska Zakładów Mięsnych Nove, Gzelli z Osia oraz ogródek piwny. RED