- Konsekwentnie realizujemy nasze plany dotyczące rewitalizacji miasta - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Obecnie remontowane są ulice: Gdańska, Kościuszki, Ślusarska, Tylna, pl. Zamkowy, Kościelna i Krótka. Przedsięwzięcie podzieliliśmy na dwa zadania, osobno na chodniki i na asfalt - dodaje.
Na odcinku, na którym mają poruszać się piesi, położono kostkę polbrukową z połyskiem. Prace kosztują 97 tys. zł, zajmuje się nimi Zakład Remontowo-Budowlany Jana Boczka z Nowego. Chodniki mają być gotowe już za kilka dni.
Trochę dłużej ma być robiona nawierzchnia ulic. - Wylejemy tam asfalt - tłumaczy Woliński. - Mieszkańcy powinni być zadowoleni, bo będzie tam równo i ładnie - dodaje.
Nowy dywanik kładzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia, za 196 tys. zł.
To nie koniec remontów w centrum. - W przyszłym roku będziemy modernizować kolejne ulice - mówi Woliński. - W tym przy Plantach, a także krótsze fragmenty uliczek przy harcówce i prowadzącą do środowiskowej świetlicy - dodaje.
KAR

- Konsekwentnie realizujemy nasze plany dotyczące rewitalizacji miasta - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Obecnie remontowane są ulice: Gdańska, Kościuszki, Ślusarska, Tylna, pl. Zamkowy, Kościelna i Krótka. Przedsięwzięcie podzieliliśmy na dwa zadania, osobno na chodniki i na asfalt - dodaje.Na odcinku, na którym mają poruszać się piesi, położono kostkę polbrukową z połyskiem. Prace kosztują 97 tys. zł, zajmuje się nimi Zakład Remontowo-Budowlany Jana Boczka z Nowego. Chodniki mają być gotowe już za kilka dni.Trochę dłużej ma być robiona nawierzchnia ulic. - Wylejemy tam asfalt - tłumaczy Woliński. - Mieszkańcy powinni być zadowoleni, bo będzie tam równo i ładnie - dodaje.Nowy dywanik kładzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia, za 196 tys. zł.To nie koniec remontów w centrum. - W przyszłym roku będziemy modernizować kolejne ulice - mówi Woliński. - W tym przy Plantach, a także krótsze fragmenty uliczek przy harcówce i prowadzącą do środowiskowej świetlicy - dodaje. KAR