Na początek pięciu nowych pracowników

rydzek
07.01.2017 16:27
A A A
Uczestnicy szkolenia Gabriel Grzona, Kasia Felchner, Magda Kołodziejczak

Uczestnicy szkolenia Gabriel Grzona, Kasia Felchner, Magda Kołodziejczak (Fot. MAR)

Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego rusza z przedsiębiorstwem społecznym. Od marca przyszłego roku chce zatrudnić pięć osób niepełnosprawnych, trzy z nich będą się zajmowały specjalistycznym sprzątaniem przemysłowym, a dwie rękodziełem i grawerowaniem w kamieniu. Na razie przyszli pracownicy i zarząd fundacji intensywnie się szkolą m.in. z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej

 

Przypomnijmy, że fundacja od stycznia zajmie się Warsztatami Terapii Zajęciowej. Ważnym aspektem działalności ma być też edukacja zawodowa młodszych i starszych mieszkańców Nowego.
- Postawiliśmy sobie za cel faktyczne wdrażanie ekonomii społecznej, szczególnie dedykowanej osobom wykluczonym - opowiada Marcin Tylman, prezes Fundacji Aktywizacji i Integracji. - Od marca chcemy ruszyć z przedsiębiorstwem społecznym, w formie zatrudnienia osób bezpośrednio przez fundacje. W związku z tym zatrudnimy pięciu niepełnosprawnych pracowników. Trzy osoby będą zajmować się specjalistyczny sprzątaniem przemysłowym. Mamy partnerów biznesowych w naszej fundacji i wiemy, że na tego rodzaju usługi jest zapotrzebowanie. Natomiast dwie będą pracowały w pracowni rękodzieła - dodaje.
Nowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają już doświadczenie w tego rodzaju działalności, a ozdoby tworzone przez podopiecznych są wręcz rozchwytywane na kiermaszach oraz przez stałą klientów. - Nigdy nie robiliśmy tego na większą skalę, ale zawsze mieliśmy sporą grupę odbiorców naszych ozdób - tłumaczy Tylman.
Dodatkowo pracownia miałaby się również zajmować grawerowaniem w kamieniu. - Tego typu usługi dedykujemy zakładom kamieniarskim, które wykonują zdobienia na nagrobkach - mówi Tylman.
Przy typowaniu osób do pracy fundacji pomagał nowski Miejsko-Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej, trzy z nich pochodzą w gminy Nowe, a dwie z Warlubia.
Fundusze na utworzenie miejsc pracy oraz doposażenie nowych stanowisk fundacja zdobyła przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej powołany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.
- Nasz projekt zdobył największą ilość punktów - opowiada prezes Tylman. - A jednym z jego elementów są szkolenia w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Część z nich już się odbyła, a następne są planowane po Nowym Roku - dodaje.
Nowe stanowiska pracy fundacja będzie musiała utrzymać przez dwa lata.
KAR

Przypomnijmy, że fundacja od stycznia zajmie się Warsztatami Terapii Zajęciowej. Ważnym aspektem działalności ma być też edukacja zawodowa młodszych i starszych mieszkańców Nowego.- Postawiliśmy sobie za cel faktyczne wdrażanie ekonomii społecznej, szczególnie dedykowanej osobom wykluczonym - opowiada Marcin Tylman, prezes Fundacji Aktywizacji i Integracji. - Od marca chcemy ruszyć z przedsiębiorstwem społecznym, w formie zatrudnienia osób bezpośrednio przez fundacje. W związku z tym zatrudnimy pięciu niepełnosprawnych pracowników. Trzy osoby będą zajmować się specjalistyczny sprzątaniem przemysłowym. Mamy partnerów biznesowych w naszej fundacji i wiemy, że na tego rodzaju usługi jest zapotrzebowanie. Natomiast dwie będą pracowały w pracowni rękodzieła - dodaje.Nowskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają już doświadczenie w tego rodzaju działalności, a ozdoby tworzone przez podopiecznych są wręcz rozchwytywane na kiermaszach oraz przez stałą klientów. - Nigdy nie robiliśmy tego na większą skalę, ale zawsze mieliśmy sporą grupę odbiorców naszych ozdób - tłumaczy Tylman. Dodatkowo pracownia miałaby się również zajmować grawerowaniem w kamieniu. - Tego typu usługi dedykujemy zakładom kamieniarskim, które wykonują zdobienia na nagrobkach - mówi Tylman. Przy typowaniu osób do pracy fundacji pomagał nowski Miejsko-Gminnym Ośrodek Pomocy Społecznej, trzy z nich pochodzą w gminy Nowe, a dwie z Warlubia. Fundusze na utworzenie miejsc pracy oraz doposażenie nowych stanowisk fundacja zdobyła przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej powołany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.- Nasz projekt zdobył największą ilość punktów - opowiada prezes Tylman. - A jednym z jego elementów są szkolenia w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Część z nich już się odbyła, a następne są planowane po Nowym Roku - dodaje.Nowe stanowiska pracy fundacja będzie musiała utrzymać przez dwa lata.KAR

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX