Druhowie z OSP Pruszcz odebrali kluczyki do nowego wozu

rydzek
17.05.2017 09:10
A A A
Wspólna fotografia przy aucie

Wspólna fotografia przy aucie (Fot. KP)

Jednostka powstała w 1913 roku. Na przełomie lat poszczególne zarządy jednostki starały się o pozyskanie kolejnych strażackich aut.

- Pierwszym naszym samochodem pożarniczym był Star 25 - mówi prezes jednostki Bartosz Betlewski.- Kolejny to samochód ciężki GCBA Jelcz, którym jeździmy do dzisiaj. Ma on już 40 lat. W roku 2008 otrzymaliśmy od Urzędu Gminy Pruszcz samochód Mercedes, którego przeznaczeniem było i jest ratownictwo techniczne w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Do KSRG zostaliśmy włączeni w roku 2007. Samochód pożarniczy GBA Reno Midlander, który do nas trafił, został przygotowany i przekazany przez Komendę Miejską PSP w Bydgoszczy - dodał.

To niecodzienne spotkanie rozpoczęto od złożenia meldunku przez naczelnika jednostki Grzegorza Kruczyńskiego st. brygadierowi Arturowi Przybylskiemu, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu. Następnie zgodnie z ceremoniałem w takiej uroczystości nastąpiło przekazanie dokumentów oraz kluczyków do samochodu bojowego przez posła Piotra Króla i st. brygadiera Artura Przybylskiego na ręce wójta Dariusza Wądołowskiego. Ten z kolei przekazał je na ręce druha Bartosza Betlewskiego. Uroczyście poświęcił nowy nabytek ks. Marek Jażdżewski, który jest jednocześnie członkiem jednostki.
Jak przystało na tego rodzaju uroczystość, głos zabrali poszczególni goście: poseł Piotr Król, st. brygadier Artur Przybylski, komendant powiatowy PSP Świecie brygadier Piotr Tkaczyński, z-ca komendanta powiatowego PSP w Świeciu brygadier Andrzej Rafalski, komendant miejski PSP w Bydgoszczy Janisław Buller, wójt Dariusz Wądołowski, przewodniczący rady gminy Pruszcz Przemysław Sznajdrowski, prezes Zarządu Gminnego OSP Maciej Serafin, komendant gminny OSP Grzegorz Pączek, prezes jednostki w Pruszczu Bartosz Betlewski.
Druhowie z Pruszcza podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania nowego wozu bojowego. Uroczystość poprowadził dyrektor GOKSiR-u Mirosław Kopka.
KP

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX