W planach jest modernizacja sali w "dwójce"

rydzek
12.02.2018 08:13
A A A
Sala jest wykorzystywana m.in. do różnych spotkań integracyjnych

Sala jest wykorzystywana m.in. do różnych spotkań integracyjnych (Fot. Nadesłane)

Miasto zabiera się za przygotowanie dokumentacji remontowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem. Ostatnie większe prace były tu przeprowadzone 15 lat temu.

Modernizacja jest konieczna, bo pomieszczenie nie spełnia już dzisiejszych standardów, są tu między innymi progi utrudniające dostęp dla osób niepełnosprawnych. - Mając na względzie starania dyrektora szkoły oraz przychylność radnych, postanowiłem przygotować dokumentację projektową oraz wniosek aplikacyjny do programu remontowego infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Sam konkurs nie został ogłoszony, jedynie zapowiedziany, warunkiem poprzednich było posiadanie pełnej dokumentacji projektowej. Jednym z elementów procesu są konsultacje i wysłuchanie mieszkańców, w tym przypadku rodziców, co do potrzeb w zakresie planowanego remontu sali. Postanowiłem, że o zamiarach i zakresie merytorycznym prac będę informował mieszkańców na bieżąco, od jak najwcześniejszego etapu - dodaje.
Obecnie miasto zbiera uwagi co do potrzeb, które przełożą się na zakres remontu i doposażenia sali w niezbędne elementy. Już w lutym projektant na zebraniach z rodzicami uczniów przedstawi wstępny założenia i zakres prac. - Remont ma dotyczyć obecnego budynku, nie planujemy jego rozbudowy - tłumaczy Woliński. - Bryła ma zostać uzupełniona o konieczne wyjście ewakuacyjne. Jeśli wniosek o dofinansowanie zostanie zaakceptowany, prace planujemy na 2019 rok. Szacowany koszt nie został jeszcze szczegółowo określony, uzależniony będzie on od warunków konkursu. Choć może sięgać nawet 500 tys. zł - dodaje.
KAR

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: On

  Oceniono 3 razy 1

  Ble,ble,ble burmistrza o remoncie sali gimnastycznej który nie wiadomo kiedy będzie.
  Człowieku powiedz czy masz plan strategiczny dla miasta ,co proponujesz młodym mieszkańcom ,żeby zatrzymać ich w mieście ?

 • Gość: Anty

  Oceniono 3 razy 1

  Po co się PAN wypowiada o planach na przyszłe lata jak w tym roku są wybory. To jest żart ? Żadnych konkretów odnośnie remontu szkoły a wysmażył burmistrz artykuł ? Czy to jest poważne traktowanie wyborców ? Rozbudowa szkoły jest potrzebna a burmistrz budzi się przed wyborami i mówi o planach remontu w przyszłości.
  Hej, burmistrza,gdzie byliscie przez ostatnie lata ?
  Na drugi raz niech PAN przemyśli o czym chce informować w prasie.Lepiej milczeć jak się nie ma nic do powiedzenia.

 • Gość: Młody

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Woliński mniej promocji bo jeszcze nie ma projektu remontu a juz PAN wypowiada się w gazecie.
  Pana wypowiedź jest nieskładna bo najpierw o jakiś konsultacjach z mieszkańcami ,potem o konieczności uzupełnienia o wyjście ewakuacyjne.
  Nie jest to rozbudowa a jedynie remont to szału nie ma . Po co pan już ogłasza coś co jest w kompletnym proszku.
  I tak będą kontrkandydaci w wyborach bo czas na zmiany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX