Andrzej Cz., mieszkający w miejscowości Gajewo Zabudowania, został zatrzymany na początku listopada. Po tym jak włamał się do przyczepy kempingowej, skąd zabrał wieżę stereo, markowe perfumy oraz artykuły spożywcze, wszystko o wartości około 690 zł. Policjanci, którzy weszli do mieszkania podejrzanego, oprócz skradzionych markowych perfum znaleźli też dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej pochodzący z włamania do domku letniskowego, do którego doszło rok temu.
Cz. był wielokrotnie skazywany przez świecki sąd za kradzieże i kradzieże z włamaniem, aktualnie również toczy się przeciwko niemu postępowanie w sprawie kradzieży, których miał się dopuścić w 2012 r.
Teraz będzie odpowiadał również za rozbój. - Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu w Nowem ustalili, że 31 sierpnia 2013 r. dokonał napadu rabunkowego, bijąc dotkliwie swoją ofiarę - mówi Maciej Rakowicz, oficer prasowy KPP w Świeciu. - Łupem bandyty padł telefon komórkowy, który został zwrócony pokrzywdzonemu - dodaje.
Sąd zdecydował, że recydywista najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. 
ACZ