We wtorek (13 września) świeccy kryminalni, posiadając informację, że w gminie Pruszcz może działać nielegalna plantacja, pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania na poddaszu nieczynnej chlewni znaleźli profesjonalnie prowadzoną uprawę. W środku znajdowało się 16 sadzonek o wysokości od 3 do 24 cm, 5 ściętych już roślin od 40 do 60 cm wysokości, a także ponad 0,5 kg suszu i woreczki foliowe z nasionami. - Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin, m.in. lampy jarzeniowe, wentylatory i doniczki - informuje kom. Tomasz Krysiński z KPP w Świeciu.
31-letni plantator trafił do policyjnego aresztu. W minioną środę (14 sierpnia) był przesłuchiwany przez prokuratora. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
WIL

We wtorek (13 września) świeccy kryminalni, posiadając informację, że w gminie Pruszcz może działać nielegalna plantacja, pojechali pod wskazany adres. W trakcie przeszukania na poddaszu nieczynnej chlewni znaleźli profesjonalnie prowadzoną uprawę. W środku znajdowało się 16 sadzonek o wysokości od 3 do 24 cm, 5 ściętych już roślin od 40 do 60 cm wysokości, a także ponad 0,5 kg suszu i woreczki foliowe z nasionami. - Oprócz tego funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin, m.in. lampy jarzeniowe, wentylatory i doniczki - informuje kom. Tomasz Krysiński z KPP w Świeciu. 31-letni plantator trafił do policyjnego aresztu. W minioną środę (14 sierpnia) był przesłuchiwany przez prokuratora. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.WIL