Zbiórka trwała sześć godzin i cieszyła się, jak zwykle, dużym zainteresowaniem. Do akcji tradycyjnie włączyło się Przedsiębiorstwo Usług Miejskich, udostępniając trzy samochody, dzięki którym możliwy był bezpośredni odbiór elektroodpaów od mieszkańców, którzy nie mieli możliwości osobistego dostarczenia sprzętu. Urząd Gminy udostępnił teren po były dworcu PKP, tam składowano tymczasowo elektrośmieci - zanim odebrała je firma utylizacyjna Karat Elektro Recykling z Torunia.
W tym roku ze zbiórki skorzystały także okoliczne firmy i placówki, takie jak: Bank Spółdzielczy, Urząd Gminy, CK Zamek, fabryka mebli Klose oraz szkoły, które przekazały do utylizacji zużyty sprzęt. W tym roku odebrano najwięcej telewizorów - 144 sztuki, oraz monitorów - 129. Wśród elektrośmieci bardzo dużo było odbiorników radiowych, komputerów, klawiatur, myszek, DVD, drukarek, odkurzaczy i telefonów komórkowych. Łączna waga zebranego w tym roku sprzętu wyniosła ponad 9 ton.
Młodzież Liceum Ogólnokształcącego dziękuje PUM, UG za współpracę oraz mieszkańcom Nowego i okolic za zainteresowanie i włączenie się do akcji.
MAR