W Pruszczu do obchodów przygotowywano się na długo przed datą, na którą przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla ziemi” organizowanej przez Fundację „Arka”. W listach, adresowanych do dorosłych - rodziców i dziadków, młodzież namawiała do działań ograniczających zanieczyszczenie powietrza. Ponadto pisane były na papierze wykonanym z makulatury. Autorką najlepszego listu została Oliwia Dzikowska z klasy II B i to jej praca została wysłana do fundacji.
Na tym nie zakończyły się akcje podstawówki w Pruszczu. Szkoła zebrała też 420 kg makulatury i 140 kg plastikowych nakrętek. Był też konkurs na projekt z surowców wtórnych i wspólne sprzątanie okolicy. Nie zabrakło też programu artystycznego. Zespół gitarowy pod kierunkiem Anny Szupryt-Szopińskiej wykonał utwory „Chodź, pomaluj mój świat” i „Pięknie żyć”, najmłodsi ekolodzy przedstawili wierszyk „Mali strażnicy przyrody”, a klasa IV A wystawiła teatrzyk zatytułowany „Cudze chwalimy, bo swoje już znamy”. Ostatnim punktem obchodów był konkurs ekologiczny.
W Różannie Dzień Ziemi obchodzono pod hasłem „Z ekologią za pan brat”. Do podstawówki zaproszono reprezentantów szkół w: Bukowcu, Grucznie, Przysiersku i Pruszczu. Goście pokazali stroje ekologiczne, które oceniała komisja w składzie: starosta Franciszek Koszowski, pracownik Urzędu Gminy w Bukowcu Grzegorz Gwizdała oraz Marcin Andryanczyk z SP w Grucznie. Po pokazie mody nastolatki spotkały się z Jarosławem Pająkowskim, dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, i odgadywały nazwy ptaków, które żyją w lasach naszego województwa. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie „Z ekologią za pan brat” - trzyosobowe zespoły musiały jak najlepiej rozwiązać test wiedzy. Wszyscy obejrzeli też program artystyczny o tematyce ekologicznej. Na koniec laureaci konkursów otrzymali nagrody.
KP

W Pruszczu do obchodów przygotowywano się na długo przed datą, na którą przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Listy dla ziemi” organizowanej przez Fundację „Arka”. W listach, adresowanych do dorosłych - rodziców i dziadków, młodzież namawiała do działań ograniczających zanieczyszczenie powietrza. Ponadto pisane były na papierze wykonanym z makulatury. Autorką najlepszego listu została Oliwia Dzikowska z klasy II B i to jej praca została wysłana do fundacji. Na tym nie zakończyły się akcje podstawówki w Pruszczu. Szkoła zebrała też 420 kg makulatury i 140 kg plastikowych nakrętek. Był też konkurs na projekt z surowców wtórnych i wspólne sprzątanie okolicy. Nie zabrakło też programu artystycznego. Zespół gitarowy pod kierunkiem Anny Szupryt-Szopińskiej wykonał utwory „Chodź, pomaluj mój świat” i „Pięknie żyć”, najmłodsi ekolodzy przedstawili wierszyk „Mali strażnicy przyrody”, a klasa IV A wystawiła teatrzyk zatytułowany „Cudze chwalimy, bo swoje już znamy”. Ostatnim punktem obchodów był konkurs ekologiczny.W Różannie Dzień Ziemi obchodzono pod hasłem „Z ekologią za pan brat”. Do podstawówki zaproszono reprezentantów szkół w: Bukowcu, Grucznie, Przysiersku i Pruszczu. Goście pokazali stroje ekologiczne, które oceniała komisja w składzie: starosta Franciszek Koszowski, pracownik Urzędu Gminy w Bukowcu Grzegorz Gwizdała oraz Marcin Andryanczyk z SP w Grucznie. Po pokazie mody nastolatki spotkały się z Jarosławem Pająkowskim, dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, i odgadywały nazwy ptaków, które żyją w lasach naszego województwa. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie „Z ekologią za pan brat” - trzyosobowe zespoły musiały jak najlepiej rozwiązać test wiedzy. Wszyscy obejrzeli też program artystyczny o tematyce ekologicznej. Na koniec laureaci konkursów otrzymali nagrody. KP