Na widowni zasiadała regionalistka pani prof. Maria Pająkowska-Kensik oraz propagatorka obchodów Światowego Dnia Kociewia w naszym mieście Hanna Kalinowska (wicedyrektor ZSP w Świeciu). Przybyli również przedstawiciele lokalnych władz, m.in. Iwona Karolewska, sekretarz powiatu, oraz Waldemar Fura, kierownik OOiW w Świeciu.
Po przesłuchaniach na gości czekał "kuch" w strefie relaksu, w której naturalne witraże stanowiły żółte korony drzew za oknami, pięknie oświetlone jesiennym słońcem. W oczekiwaniu na werdykt wystąpił Kociewski Tercet z "Katolika", a później pracownicy MBP oprowadzili recytatorów i nauczycieli po nowej siedzibie biblioteki. - Dzięki wystawce i krótkiemu wprowadzeniu zebrani dowiedzieli się, że poeta ks. Franciszek Kamecki, mówiąc o genezie tworzenia, powołuje się na czytanie m.in. powieści Henryka Sienkiewicza - opowiada Joanna Biniecka, polonistka ze Szkół Katolickich w Świeciu. - Usłyszano również słowa ks. Janusza Pasierba: ".świat może być odrobiną książek.i kilku dobrymi ludźmi", które wspaniale pasowały do przestrzeni bibliotecznej - dodaje.
Współorganizatorami imprezy były: MBP w Świeciu, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Bydgoszcz, Powiat Świecki, Urząd Miasta w Świeciu. Z ramienia szkoły odpowiedzialnymi osobami były polonistki: Magdalena Nastrożna, Joanna Biniecka.
Dwunastu laureatów przeszło do finału IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, który odbędzie się 15 listopada 2016 roku w Tczewie. W kategorii szkoły podstawowe (klasy I -III) pierwsze miejsce zajęła Karolina Kończyńska z SP w Czaplach, drugie - Karolina Nehring (SP Wiąg), a wyróżnienie trafiło do Patrycji Wiki (SP nr 5 w Świeciu). W starszej grupie, w klasach IV-VI, najlepszy okazał się Mikołaj Kończyński (SP Czaple), drugie miejsce przyznano Oliwii Raniszewskiej (SP nr 7 w Świeciu), wyróżniono Karola Pulkowskiego z SP Lniano.
Wśród gimnazjalistów zwyciężył Hubert Graczyk, a tuż za nim był Kacper Ratkowski (obaj z Katolickiego Gimnazjum w Świeciu).
Wyróżnienie przypadło Darii Nowakowskiej z Gimnazjum nr 3 w Świeciu. W najstarszej grupie, szkoły ponadgimnazjalne, pierwsze miejsce ex aequo zajęli Paulina Wamke (I LO w Świeciu) i Paweł Piotrowski (ZSM Świecie). Wyróżniono Magdalenę Ossowską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych.
OPRAC. KAR

Na widowni zasiadała regionalistka pani prof. Maria Pająkowska-Kensik oraz propagatorka obchodów Światowego Dnia Kociewia w naszym mieście Hanna Kalinowska (wicedyrektor ZSP w Świeciu). Przybyli również przedstawiciele lokalnych władz, m.in. Iwona Karolewska, sekretarz powiatu, oraz Waldemar Fura, kierownik OOiW w Świeciu.Po przesłuchaniach na gości czekał "kuch" w strefie relaksu, w której naturalne witraże stanowiły żółte korony drzew za oknami, pięknie oświetlone jesiennym słońcem. W oczekiwaniu na werdykt wystąpił Kociewski Tercet z "Katolika", a później pracownicy MBP oprowadzili recytatorów i nauczycieli po nowej siedzibie biblioteki. - Dzięki wystawce i krótkiemu wprowadzeniu zebrani dowiedzieli się, że poeta ks. Franciszek Kamecki, mówiąc o genezie tworzenia, powołuje się na czytanie m.in. powieści Henryka Sienkiewicza - opowiada Joanna Biniecka, polonistka ze Szkół Katolickich w Świeciu. - Usłyszano również słowa ks. Janusza Pasierba: ".świat może być odrobiną książek.i kilku dobrymi ludźmi", które wspaniale pasowały do przestrzeni bibliotecznej - dodaje.Współorganizatorami imprezy były: MBP w Świeciu, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Bydgoszcz, Powiat Świecki, Urząd Miasta w Świeciu. Z ramienia szkoły odpowiedzialnymi osobami były polonistki: Magdalena Nastrożna, Joanna Biniecka. Dwunastu laureatów przeszło do finału IX Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, który odbędzie się 15 listopada 2016 roku w Tczewie. W kategorii szkoły podstawowe (klasy I -III) pierwsze miejsce zajęła Karolina Kończyńska z SP w Czaplach, drugie - Karolina Nehring (SP Wiąg), a wyróżnienie trafiło do Patrycji Wiki (SP nr 5 w Świeciu). W starszej grupie, w klasach IV-VI, najlepszy okazał się Mikołaj Kończyński (SP Czaple), drugie miejsce przyznano Oliwii Raniszewskiej (SP nr 7 w Świeciu), wyróżniono Karola Pulkowskiego z SP Lniano. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Hubert Graczyk, a tuż za nim był Kacper Ratkowski (obaj z Katolickiego Gimnazjum w Świeciu). Wyróżnienie przypadło Darii Nowakowskiej z Gimnazjum nr 3 w Świeciu. W najstarszej grupie, szkoły ponadgimnazjalne, pierwsze miejsce ex aequo zajęli Paulina Wamke (I LO w Świeciu) i Paweł Piotrowski (ZSM Świecie). Wyróżniono Magdalenę Ossowską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych.OPRAC. KAR