Jubileusz pełen radości

rydzek
18.05.2017 17:08
A A A
Młoda publiczność bawiła się doskonale. Było wesoło i gwarno

Młoda publiczność bawiła się doskonale. Było wesoło i gwarno (Fot. KP)

Już 15. raz na scenie w Domu Kultury w Serocku wystąpiły przedszkolaki i swoje umiejętności teatralne pokazywali uczniowie klas I-III. Ci, którzy uczestniczyli w pierwszych edycjach "Dobrej Nowiny na Scenie", są już dziś studentami i rodzicami
"I to jest właśnie to, o co chodzi, Dobra Nowina na Scenie, to fantastyczna rzecz, fenomenalna, dobrze nam razem jest ze sobą..." - rozbrzmiewał na początku spotkania znany od 15 lat hymn tej imprezy.
- Początki Dobrej Nowiny na Scenie, czyli szkolnego i przedszkolnego spotkania teatralnego, sięgają 2002 roku - mówi Beata Zastępowska. - Pomysłodawczynią spotkania jest przebywająca obecnie na emeryturze nauczycielka kształcenia zintegrowanego Szkoły Podstawowej w Serocku Maria Miodowska. To ona właśnie zaprosiła do współpracy koleżanki: Honoratę Glazę-Gulgowską, Mariolę Jaroch, Annę Rytel i mnie, by zorganizować imprezę dla dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas, ze szkół gminy Pruszcz. Od 2009 r. w związku z odejściem na emeryturę Marii Miodowskiej i zmianą miejsca pracy Honoraty do organizatorów dołączyli: Monika Rytel i Jacek Janiak. Od samego początku cele Dobrej Nowiny są takie same. Spotkanie jest okazją do zaprezentowania się małych aktorów na prawdziwej scenie (impreza odbywa się w Domu Kultury w Serocku, gdzie znajduje się profesjonalna scena - przyp. red.), wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń w pracy z dziećmi, a przede wszystkim do przekazywania wartości będących drogowskazami w codziennym życiu, takich jak prawda, przyjaźń, dobro. Zawarte są one w przygotowanych przez wychowawców i dzieci przedstawieniach i płyną ze sceny jako dobre nowiny, które tak bardzo potrzebne są w życiu każdego człowieka - dodaje.
Na Dobrą Nowinę przyjeżdża coraz więcej dzieci. W tym roku spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpiły dzieci z przedszkoli, a w drugiej ze szkół podstawowych z Pruszcza, Niewieścina i Serocka. Wszyscy cieszyli się, że na XV jubileuszowej Dobrej Nowinie na Scenie gościła inicjatorka spotkań Maria Miodowska. - Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję świętować kolejne jubileusze naszych "dobronowinowych" spotkań - mówią organizatorzy.
"Znad jezior, mórz i rzek. Czyli Dobra Nowina z wodnymi bohaterami lub z wodą w tle" - tak intrygująco brzmiało hasło tegorocznego spotkania, które oficjalnie otworzyli dyrektorzy Zespołu Szkół w Serocku: Ewa Jaruzel i Adam Gatner. Na scenie pojawiły się ryby, syreny, marynarze, piraci, rzeki, rusałki oraz wielu innych bohaterów związanych z wodą.
Wystąpiło 11 zespołów. Sześć z przedszkoli i sześć ze szkół podstawowych. Pomiędzy poszczególnymi przedstawieniami, jak co roku, dzieci miały możliwość dobrej zabawy, o co zadbali organizatorzy. Młodzi artyści z 11 zespołów zaprezentowali takie sztuki, jak: "Morskie opowieści", "Kropelka", "Legenda o Warsie i Sawie", "Woda zdrowia doda" czy "O wędkarzu i smutnej rybce".
Na zakończenie wychowawczynie otrzymały dyplomy dla swoich grup oraz słodkości. Dobrą Nowinę wsparli rodzice dzieci klas I-III z Serocka, pracownicy miejscowego Domu Kultury, a także Urząd Gminy Pruszcz i Starostwo Powiatowe w Świeciu. Dzieciom akompaniował Jacek Janiak, oprawę techniczną przygotował Jakub Woźniak.
KP

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX