Dzieci mówią, jak żyć

rydzek
19.05.2017 17:59
A A A
Gimnazjaliści z Serocka we współczesnej wersji 'Kopciuszka'

Gimnazjaliści z Serocka we współczesnej wersji 'Kopciuszka' (Fot. KP)

W Domu Kultury w Łowinku po raz 18. spotkali się uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Na scenie Eko Teatru swoje umiejętności aktorskie przedstawiło 7 zespołów. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Flora i fauna powiatu świeckiego - II edycja".
Otwarcia przeglądu dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Łowinku Małgorzata Sławińska, a cały program poprowadziła Elona Krzemińska-Łysek.
Występujące zespoły prezentowały na scenie zdrowy, ekologiczny tryb życia. Szkoła Podstawowa z Niewieścina (klasy IV-VI) - w scence "Ziemio, nie odchodź !", ZS z Pruszcza - "W lesie, jak w pałacu", SP z Łowinka (grupa Spoko Loko) - "Smogi", ZS w Serocku - "Eko-duszki", SP w Niewieścinie (klasy I-III, grupa "Stokrotki") -, SP ze Świekatowa (Zespół Teatralny) - "Trudne sprawy Babci Jagi", a gimnazjum z ZS w Serocku (grupa "Nowi") - "Kopciuszka".
Wszystkie przedstawienia bacznie obserwowało i oceniało jury: przewodnicząca Anna Maj z GOK-u w Koronowie, Aleksandra Rosińska-Burek - dyrektorka GBP w Pruszczu, Magdalena Jabłońska - kierownik Biura Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Pruszczu, oraz dyrektor GOKSiR-u Mirosław Kopka.
Jury, oceniając scenki, brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, emisję głosu, dykcję, celowość użycia środków scenografii i kostiumów oraz formę i pomysłowość wykonania.
Grand Prix trafiło po raz trzeci (pozostanie tam na zawsze) do Szkoły Podstawowej w Łowinku. Zaszczytne miejsce wywalczyła grupa Spoko-Loko (z opiekunką Dorotą Wiśniewską), I miejsce przypadło grupie "Nowi" z Serocka, II zespołowi teatralnemu ze Świekatowa, a III "Stokrotkom" z Niewieścina.
Wyróżnienia za najlepsze kreacje aktorskie przyznano młodym aktorom: Zuzi Serafin, Annie Partyce, Marcie Tomaszewskiej, Amelii Bruzdewicz, Marcelemu Klucznikowi, Oliwii Staroń, Dominice Kamińskiej, Kacprowi Kuziemskiemu, Annie Klarkowskiej, Hubertowi Zwiefce, Sandrze Jędryczce, Martynie Orzechowskiej, Magdzie Dobaczewskiej i Oldze Wiesiołowskiej.
Przeglądowi towarzyszył taniec, który przygotowały Dominika i Oliwia z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Łowinku. Dobry humor udzielił się wszystkim widzom, a kto chciał, mógł tańczyć wraz z dziewczętami. Nagrody laureatom wręczali przewodniczący rady gminy Przemysław Sznajdrowski oraz dyrektor SP w Łowinku Małgorzata Sławińska.
W tym dniu wręczone zostały także nagrody za prace plastyczne w konkursie "Flora i fauna powiatu świeckiego - II edycja". Jury pod przewodnictwem Mirosława Kopki nagrodziło następujące osoby.
W kategorii klas 0-III nagrodzeni zostali: Jakub Pyda, Kornelia Faleńczyk, Hanna Pipowska, Angelika Teofilak - wszyscy z GOKSiR-u Pruszcz, Nadia Molenda, Małgorzata Dziekanowska, Emilia Łakomska i Amelia Łyczywek - z Łowinka.
W kategorii klas IV-V: Szymon Dembiński z Przysierska, Aleksander Krause i Szymon Wasilewski z Serocka, Mikołaj Chmielewski z Łowinka, Mateusz Ruszkowski z SP Pruszcz, Karolina Skurzewska i Agata Załęska z GOKSiR-u Pruszcz.
W kategorii klas gimnazjalnych najlepsi okazali się: Angelika Bińkowska ze Zbrachlina i Wiktoria Koszowska z Pruszcza.
Jak podkreśliło jury, poziom prac był bardzo wysoki, choć niektóre nie były zgodne z tematem, bo dzieci pokazywały zwierzęta, które nie zamieszkują powiatu świeckiego. Przegląd przygotowała Szkoła Podstawowa w Łowinku przy współudziale Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu.
Tego dnia program poprowadziła Elona Krzemińska-Łysek.
KP

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX