Stypendium dla Julki z Plewna

rydzek
02.12.2017 16:01
A A A
Julia Dembińska (na zdjęciu stoi druga od lewej) w towarzystwie kolegów i minister edukacji

Julia Dembińska (na zdjęciu stoi druga od lewej) w towarzystwie kolegów i minister edukacji (Fot. Nadesłane)

Julia Dembińska z Plewna, uczennica drugiej klasy Technikum Budowlanego w Bydgoszczy została stypendystką prezesa Rady Ministrów. Wraz z nią wyróżniono tylko pięć osób z kujawsko-pomorskiego.

Stypendium jest przyznawane najlepszym uczniom i absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli poszczycić się wybitnymi osiągnięciami w roku szkolnym 2016/2017.
Jedną z nagrodzonych była Julia Dembińska z Plewna, która na co dzień uczy się w Technikum Budowlanym w Bydgoszczy. Przedmioty ścisłe to jej konik, nie ma też problemu z tymi dotyczącymi jej przyszłego zawodu - budowlańca. Jak twierdzi jej mama, Julka to typowa nastolatka, który lubi spotkania z rówieśnikami, czyta dużo książek. Pomaga też kolegom w lekcjach, zwłaszcza z matematyki.
Osiąga też wysokie wyniki w sporcie, biorąc udział w szkolnych zawodach. Na koniec ubiegłego roku jej średnia ocen wyniosła 5,5.
Mieszkankom naszego powiatu Julka jest również znana z udziału w konkursie Miss Polski Nastolatek, w którym w 2016 r. dostała się do finału. Na razie nasza stypendystka karierę zawodową wiąże nie z modelingiem, ale z architekturą i budownictwem.
KAR

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX