Piątka dla Aktywnych karateków

rydzek
04.11.2013
A A A
Aktywni na podium

Aktywni na podium (Fot. MAR)

Karatecy z Nadwiślańskiego Stowarzyszenia "Aktywni" zaprezentowali się na Pucharze Ziemi Dobrzyńskiej w podtoruńskiej Brzozówce. W walkach wzięło udział około 140 zawodników z kilkunastu klubów karate.

- To dla nas sprawdzian, dopiero zaczęliśmy treningi po wakacyjnej przerwie - tłumaczy Leszek Kitowski, trener Aktywnych. - Na zawody do Brzozówki zabraliśmy dziewięcioosobową drużynę. Zawody rozgrywane były według przepisów Polskiego Związku Karate. Głównymi konkurencjami, w których startowali karatecy, były: kata, czyli prezentacja form, oraz kumite, czyli walka - dodaje.
Ostatecznie Aktywni wywalczyli pięć medali: Kamil Kalitowski, najbardziej utytułowany zawodnik, przywiózł do domu dwa krążki, złoto w kumite i brąz w kata. Jakub Goc - srebro w kumite, Kacper Śliwa - brąz w kumite. Dobrze zaprezentował się również Mieszko Reszka, który wywalczył srebro w kata.
- Dla nas liczy się to, że młodzież ma chęci trenować, regularnie przychodzi na zajęcia i daje z siebie wszystko - mówi Marcin Tylman, trener. Aktualnie Aktywni prowadzą zajęcia w Nowem oraz od niedawna w Opaleniu (Pomorskie). Dotychczas sekcja może pochwalić się pasmem sukcesów. Jutro Kamil Kalitowski i Mieszko Reszka wezmą udział w Otwartych Mistrzostwach Europy w Sztukach Walki, które właśnie rozpoczynają się w Alba Iulia w Rumunii.
RED

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX