Klasyfikacja końcowa młodzieżowych mistrzostw świata w Płowdiw
4. USA 6.51,280
5. Niemcy 6.55,950
6. Grecja 7.01,000
JAK

Marta Wieliczko na co dzień trenuje w Wiśle Grudziądz. Jej trener klubowy, Jakub Urban, był odpowiedzialny również za przygotowanie reprezentacyjnej osady. Od dwóch lat wioślarka ocierała się o złoto. Dwa lata temu jej osada przegrała w Linzu z ekipą Rumunii, w zeszłym w Varese musiały uznać wyższość Rosjanek. Tegoroczne zawody odbyły się w Płowdiw w Bułgarii. Wieliczko popłynęła w czwórce podwójnej razem z Olgą Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów, Krystyną Lemańczyk z AZS AWF Warszawa i Katarzyną Zillmann (AZS UMK Energa Toruń). Początek zawodów nie wróżył końcowego sukcesu. W przedbiegu nasze zawodniczki przegrały z Australią i Rosją, ale w repasażu okazały się już niepokonane, awansując do finału. W nim swój start dziewczyny doskonale rozegrały taktycznie. Od początku ruszyły bardzo mocno, zmuszając rywalki do pogoni. Ta jednak nie udała się i ostatecznie to nasza osada linię mety minęła jako pierwsza. Zawody rozgrywane były w dużym upale. Temperatura sięgała nawet 40 st. C.Klasyfikacja końcowa młodzieżowych mistrzostw świata w Płowdiw 1. Polska 6.43,2002. Australia 6.46,0703. Francja 6.49,2704. USA 6.51,2805. Niemcy 6.55,9506. Grecja 7.01,000

Warto dodać, że Marta kontynuuje tradycje rodzinne. Jej mama, Małgorzata Dłużewska-Wieliczko, również wioślarka, wraz z Czesławą Kościańską wywalczyły wywalczyły srebro podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.JAK