Najwięcej nagród dla piłkarzy

rydzek
11.01.2017 16:15
A A A
Jako pierwszy, choć kolejność wręczania była przypadkowa, swoją gratyfikację finansową odbierał Jakub Słomiński

Jako pierwszy, choć kolejność wręczania była przypadkowa, swoją gratyfikację finansową odbierał Jakub Słomiński (Fot. JAK)

Medale mistrzostw Polski, Europy i świata, a nawet udział w igrzyskach olimpijskich - dorobek sportowców ze Świecia lub pochodzących z naszego miasta za mijający rok jest naprawdę imponujący. Docenił to burmistrz, przyznając nagrody 114 osobom

Podczas spotkania w sali lustrzanej OKSiR, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze nagrody sportowcom wręczali zastępca burmistrza Krzysztof Kułakowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik. Oprócz nich w uroczystości udział wzięli również sekretarz Starostwa Powiatowego w Świeciu Iwona Karolewska, przewodniczący komisji ds. wyróżnień przy świeckim urzędzie miejskim Rajmund Górski oraz zastępca dyrektora OKSiR-u Zbigniew Iwański, a także rodziny nagrodzonych. Finansowe gratyfikacje, których wysokość uzależniona była od osiągnięć [wahały się od 150 do 600 zł - przyp. red.], otrzymali zarówno doświadczeni zawodnicy, jak również ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę.

W sumie nagrodzono 114 osób - sportowców, trenerów i działaczy. Na liście wypłat znaleźli się m.in. Jakub Słomiński czy Kamila Pyżewska, młodzi warcabiści, a wśród nich mistrz Polski Dominik Rubaj, reprezentujący nasz region regularnie na arenach ogólnopolskiej i zagranicznej Dawid Konarski i Paweł Paczkowski oraz zespoły: piłkarskie Wdy Świecie i siatkarskie Jokera. Komisja nie zapomniała również o działaczach społecznych Jarosławach Rządkowskim i Czapiewskim. Najliczniejszą nagrodzoną grupą byli piłkarze nożni, którzy zgarnęli 44 wyróżnienia, a dalej pięściarze (16), siatkarki i siatkarze (16), zapaśnicy (13), warcabiści (8), karatecy (7) i działacze społeczni (2). Pojedynczo reprezentowane były pozostałe dyscypliny, czyli lekkoatletyka, kick - boxing, jiu-jitsu brazylijskie, piłka ręczna, szachy, gimnastyka sportowa, nordic walking i strzelectwo. Na nagrody burmistrz przeznaczył ponad 33 tysiące złotych. JAK

Wyróżnieni sportowcy, trenerzy i działacze wraz z najważniejszymi osiągnięciami w 2016 r.

Boks - Wda Świecie: Jakub Słomiński - członek kadry Polski, mistrzostwo Polski seniorów, srebro w Międzynarodowym Turnieju im. F. Stama, młodzieżowy mistrz Polski, Sylwia Lipska - członek kadry okręgu K-P, brąz w Pucharze Polski juniorek, III m w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski juniorek, Paweł Grześk (trener) - III m w drużynowym Pucharze Polski, II m w drużynowych mistrzostwach Polski, Wiktoria Gburczyk członek kadry Polski, II m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, złoto w mistrzostwach makroregionu, Jagoda Karge (trener) - I m w młodzieżowych mistrzostwa Polski, III m w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, III m w Pucharze Polski juniorek, Leszek Piotrowski (trener) - III m w drużynowych mistrzostwa Polski, I i II m w Pucharze Polski juniorek, Maja Olszewska - członek kadry wojewódzkiej, III m w Pucharze Polski, Angelika Żuraw - członek kadry wojewódzkiej, brąz w Pucharze Polski juniorek, III m w drużynowych mistrzostwa Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski, Anna Widera - członek kadry okręgu K-P, V m w młodzieżowych mistrzostwach Polski, Antonina Lemańska - brąz w mistrzostwach Polski seniorek, Marta Kocieniewska - członek kadry województwa, brąz drużynowych mistrzostw Polski juniorek, Weronika Balcer - członek kadry Polski, złoto w Pucharze Polski juniorek, III m w mistrzostwach Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski juniorek, Justyna Sadzińska - członek kadry wojewódzkiej, brąz w Pucharze Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski juniorek, Karolina Bartnik - członek kadry Polski, złoto w Pucharze Polski juniorek, III m w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski juniorek, Oliwia Kępińska - członek kadry okręgu K-P, III m w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek, srebro w drużynowym Pucharze Polski juniorek, Ewelina Gapińska - brąz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, złoto w mistrzostwach makroregionu.

Warcaby - SIN Razem: Michał Kozaczek - udział w mistrzostwach Polski juniorów do lat 10, Dominik Rubaj - mistrz Polski w warcabach klasycznych, brąz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych, brąz w drużynowych mistrzostwach Polski do lat 13, członek kadry Polski, Aleksandra Ledzińska - udział w mistrzostwach Polski juniorek do lat 10, III m w mistrzostwach woj. kuj.-pom., Martyna Jaworska - udział w mistrzostwach Polski juniorek do lat 10, Liliana Białorucka - udział w mistrzostwach Polski juniorek do lat 10, Piotr Napiontek - brąz w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów, udział w mistrzostwach Polski juniorów do lat 13, Leszek Napiontek (trener) - wicemistrz województwa kujawsko-pomorskiego, półfinalista mistrzostw Polski, mistrz powiatu świeckiego w kategorii seniorów, zawodnicy pod jego kierunkiem zdobyli mistrzostwo Polski w warcabach 64-polowych, brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportów Halowych Warmia i Mazury, brązowy medal w drużynowych mistrzostwach Polski do lat 13; Łukasz Łuszczek - udział w mistrzostwach Polski juniorów do lat 13, brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski juniorów do lat 13, mistrz województwa kujawsko-pomorskiego juniorów do lat 13.

Szachy - KSz Gambit Świecie: Fabian Spionkowski - II m w mistrzostwach Polski niewidomych do lat 20; udział w mistrzostwach Polski do lat 8.

Zapasy - MLKS Wisła Świecie: Szymon Wróbel - członek kadry okręgu, II m w Pucharze Polski kadetów, III m w mistrzostwach Polski młodzików, Sebastian Bąk - członek kadry Polski juniorów, brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów, brązowy medalista Pucharu Polski, Hubert Wróbel - członek kadry Polski kadetów, brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebrny medal zawodów Krajowego Zrzeszenia LZS, Kamila Pyżewska - członek kadry Polski, medale podczas mistrzostw Polski seniorek, młodzieżowych i Pucharze Polski, Natalia Radzio - zwyciężczyni w międzywojewódzkich mistrzostwach regionu, Klaudia Zalewska - członek kadry okręgu, medale mistrzostw Polski oraz Zrzeszenia LZS, Kacper Kiełpiński - członek kadry okręgu, brązowy medal mistrzostw Polski, srebrny medal mistrzostw makroregionu, Kasandra Kiełpińska - członek kadry okręgu, brązowy medal międzywojewódzkich mistrzostw regionu, Grzegorz Sikorski (trener) - zawodniczki i zawodnicy zdobyli medale mistrzostw Polski, Klaudiusz Sikorski (trener) - zawodnicy zdobyli medale mistrzostw Polski i mistrzostw świata weteranów, Rajmund Górski (trener) - zawodnicy zdobyli 5 medali mistrzostw Polski, 3 medale Pucharu Polski, 3 medale Zrzeszenia Krajowego LZS, Julia Kociemba - członek kadry okręgu, brązowy medal mistrzostw Zrzeszenia LZS, brązowy medal mistrzostw makroregionu, Rafał Kiełpiński - I m w mistrzostwach Polski weteranów, III m w mistrzostwach świata weteranów.

Karate Shorin Ryu: Oliwia Chareńska - VI m w mistrzostwach Polski w kata, I m w Pucharze Pomorza w kata, II m w Pucharze Pomorza w kumite, I m w Pucharze Polski w kata, III m w Pucharze Polski w kumite, Katarzyna Chareńska - III m w mistrzostwach Polski w kata, Mikołaj Ligmanowski - VIII m w mistrzostwach Polski, I m w Pucharze Pomorza, I m w Pucharze Prezydenta Polskiej Unii Shorin-Ryu, Zofia Ligmanowska - VI m w mistrzostwach Polski, I m w Pucharze Pomorza w kumite, II m w Pucharze Pomorza w kata, III m w Pucharze Prezydenta Polskiej Unii Karate Kubudo, Aleksander Nowicki - I m w Pucharze Prezydenta Polskiej Unii Shorin-Ryu w kumite, III m w Pucharze Prezydenta Polskiej Unii Shorin-Ryu w kata, reprezentowanie klubu w mistrzostwach Polski Shorin-Ryu.

Karate Yamabushi: Aniela Dzedzej - srebrny medal na międzynarodowych zawodach w Berlinie w kata drużynowym dziewcząt 10-12 lat, brązowy medal w Pucharze Świata w Karate WKF Harasuto World Cup w kata drużynowym dziewcząt 10-11 lat; brązowy medal w Grand Prix Poland w kumite indywidualnym dziewcząt 10-11 lat.

Karate Kyokushin: Oliwia Poćwiardowska - I m w mistrzostwach Polski juniorów do lat 16 w kata, I m w mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego PFKK juniorów w kata, I m w mistrzostwach Polski Północnej PFKK w kata.

Gimnastyka sportowa: Jakub Jakubowski - członek kadry narodowej, I m w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wieloboju, II m w finałach na przyrządach; III m w finałach na poręczy.

Strzelectwo osób niewidomych i słabowidzących: mistrzostwo Polski w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych i słabo widzących w postawie stojąc i leżąc; złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii mixty w postawie stojąc.

Piłka nożna - Wda Świecie, junior młodszy: Tomasz Płachecki (trener) - jego zespół awansował do ligi makroregionalnej, zajmując 2. miejsce w lidze wojewódzkiej; piłkarze: Mikołaj Chudziński, Jakub Lubański, Maciej Schodnik, Jakub Wójcik, Marcin Lamberski, Hubert Rokoszewski, Michał Kociński, Aleksander Zadrożniak, Szymon Leman, Maciej Śliwiński, Kacper Furtak, Adam Gackowski, Damian Ziółkowski, Dominik Kierzkowski, Jakub Zych, Jakub Ratkowski, Frelek Dominik, Daniel Wójtowicz, Olaf Wójtowicz, Kacper Stawski, Karol Drażdżewski, Mateusz Kociński; senior: Marek Końko (trener) - jego zespół zajmuje 9. miejsce w nowej III lidze po rundzie jesiennej; piłkarze: Patryk Perliński, Maciej Andrzejewski, Szymon Kocieniewski, Dawid Wietrzykowski, Rafał Lipiński, Maciej Rożnowski, Daniel Semrau, Karol Maliszewski, Michał Igliński, Bartosz Czerwiński, Patryk Urbański, Mikołaj Prybiński, Łukasz Zapała, Maciej Kwasigroch, Piotr Siekirka, Dawid Retlewski, Dawid Szczukowski, Łukasz Wenerski; działacze: Michał Partyka, Edmund Pałczyński.

Lekkoatletyka - Wda Świecie: Michał Kulpa - członek kadry narodowej niesłyszących, mistrz Polski niesłyszących na dystansie 800 m, udział w mistrzostwach świata niesłyszących w Bułgarii.

Kick-boxing - Wda Świecie: Michał Mendel - brązowy medal na mistrzostwach Polski seniorów w kat. 89 kg.

Jiu-jitsu brazylijskie - Tomasz Stożek: brązowy medal na mistrzostwach Polski w jiu-jitsu brazylijskim.

Siatkówka kobiet - MUKS Joker Świecie: Marek Nadolny i Żaneta Zaręba (trenerzy) - ich zespoły zdobywały medale mistrzostw województwa; siatkarki: Aleksandra Drażdżewska, Sandra Konowalczyk, Kornelia Drosdowska, Emilia Rakowska, Julia Krzyżanowska, Marcelina Kubińska, Dominika Zilz, Maja Doroszewska, Oliwia Bruniewska, Martyna Kwiatkowska, Maja Trybuła, Katarzyna Kilanowska, Alina Krawczyk.

Siatkówka mężczyzn - ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Dawid Konarski: reprezentant Polski, mistrz Polski, V m na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio.

Piłka ręczna - Vive Tauron Kielce: Paweł Paczkowski - reprezentant Polski, I m w Lidze Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn, mistrz Polski.

Nordic Walking - Gabriela Sulecka: II m w mistrzostwach Polski, I m w mistrzostwach Europy.

Działacze społeczni - Rada M-G LZS: Jarosław Rządkowski: przygotowanie reprezentacji gminy Świecie na IOSW Rio de Janerio 2016 w Chełmnie, udział w rozgrywkach LZS; Szkolny Związek Sportowy - Jarosław Czapiewski: przygotowanie i przeprowadzenie współzawodnictwa M-G SZS w roku 2016.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX