13.11.2017 16:02
A A A
W środku Kamila Pyżewska

W środku Kamila Pyżewska (Fot. Nadesłane)

Reprezentantka Wisły Świecie Kamila Pyżewska wywalczyła srebrny medal MMP, które w miniony weekend odbyły się w Osielsku.

Kamila walczyła w wadze 58 kg, gdzie miała trzy przeciwniczki. W pierwszej rundzie przyszło jej zmierzyć się z bardzo trudną rywalką, medalistką mistrzostw świata i Europy Katarzyną Mądrowską z Feniksa Stargard Szczeciński. Niestety uległa jej przez położenie na łopatki. - W tej walce szans nie miałam, ale rywalizacja z taką przeciwniczką jest nieoceniona, jeśli chodzi o nabieranie doświadczenia startowego - komentuje Kamila Pyżewska.
Lepiej poszło jej w kolejnych walkach, w których pokonała: przez przewagę techniczną 10:0 Darię Szymeczko ze Slavii Ruda Śląska oraz przez położenie na plecy Magdalenę Finowską z Dąbrowy Górniczej. Warto wspomnieć, że był to jedyny medal dla okręgu bydgoskiego. Mistrzynią Polski została oczywiście Mądrowska, podium uzupełniła Magdalena Finowska.
Aktualnie Kamila przebywa na zgrupowaniu kadry Polski w Wałczu. Nasza reprezentacja przygotowuje się tam do udziału w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U23, które w terminie 21-26 listopada gościć będzie Bydgoszcz. - Skład kadry jest już ustalony i niestety nie znalazłam się w niej - mówi Kamila. - Niemniej taki tydzień z reprezentacją daje mi bardzo dużo. Mogę tu poćwiczyć z różnymi zawodniczkami o podobnym poziomie, na co w Świeciu nie mam szans - podkreśla. JAK