Zanim nasza kadra ruszyła do Homla na Białorusi, miała jeszcze krótkie zgrupowanie w Pruszkowie. - Trwało ono od 14 do 20 marca i miało przede wszystkim na celu podszlifować formę przed główną imprezą, jaką były oczywiście halowe mistrzostwa Europy - relacjonuje Michał Kulpa. - Z Polski wyjechaliśmy we wtorek, o 6 rano, tak żeby na miejscu być krótko przed północą - dodaje.
Zawody trwały trzy dni, więc, jak przyznaje lekkoatleta, nie było czasu na zwiedzanie. - Każdy głównie siedział w swoim pokoju i skupiał się na starcie. Niestety jechałem na zawody przeziębiony, więc musiałem odpuścić bieg na 1500 m i skupić się na 800 m - opowiada.
Pierwszy swój start Michał miał w drugi dzień zawodów. - Był to półfinał biegu na 800 m, który kontrolowałem od samego początku i spokojnie go wygrałem. Po nim zostało mi już tylko mentalne przygotowanie się do walki o medale, która miała rozegrać się następnego dnia - dodaje.
W biegu finałowym od samego początku zrobiło się bardzo ciasno. - Zdecydowałem się więc biec na piątym miejscu, żeby nie brać udziału w przepychankach - mówi Michał Kulpa. - Teraz myślę, że to chyba jednak był mój błąd, bo musiałem gonić czołówkę. Widząc sytuację, w jakiej jestem, podjąłem walkę o trzecie miejsce, bo czułem, że zawodnik z Rosji jest w zasięgu. Rozpocząłem długi, 300-metrowy finisz. Rosjanin próbował na niego dwukrotnie odpowiedzieć, ale na 100 m przed metą przypuściłem ostateczny atak i to on okazał się kluczowy dla zdobycia brązowego medalu. Jestem bardzo szczęśliwy, że po długim czasie mogłem znowu stanąć na podium tak ważnej imprezy. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wsparcia rodziny, która zawsze jest ze mną, a także sponsorów GMD-PLUS Wróblewski i ZYKAN Zygmunt Niemczyk, na których zawsze mogę liczyć w przygotowaniu do największych imprez sportowych. Dziękuję bardzo - kończy Michał Kulpa. JAK
Wyniki finałowego biegu mistrzostw Europy na 800m w Homlu (Białoruś)
1. Jaime Martinez Morga - Hiszpania - 1:56.47
2. Alaksandr Czarniak - Białoruś - 1:56.57
3. Michał Kulpa - Polska - 1:58.16
4. Rowszan Osmanow - Rosja - 1:59.15
5. Michał Wojciechowski - Polska - DNF
6. Adrian Marcinkiewicz - Polska - DNF