Gawroniec był najlepszy

rydzek
10.08.2017 18:12
A A A
Podczas Dni Bukowca

Podczas Dni Bukowca (Fot. KP)

Setki mieszkańców gminy Bukowiec oraz gości z całego powiatu wzięło udział w dwudniowych obchodach Dni Gminy Bukowiec. Nie zabrakło imprez sportowych, zabaw dla dzieci i dorosłych, występów artystycznych i dobrej tanecznej zabawy

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę do godzin południowych królowały rozgrywki sportowe. Rozpoczęto je od turnieju piłkarskiego, w którym ostatecznie najlepsza okazała się ekipa "Laskowice" przed "FC Wczorajsi" z Bukowca, na trzecim miejscu uplasował się zespół "Przechowo Team". Równolegle na sąsiadującym korcie odbył się turniej tenisa ziemnego. Zwycięzcą został Łukasz Pindel, drugie miejsce zajął Daniel Bolda, a trzecie Fabian Rosmus.
W niedzielę do południa rozegrano turniej tenisa stołowego. Na podium stanęli Adam Wasilewski, Wiesław Ostrowski i Maciej Rakowicz. W kategorii juniorów najlepszym okazał się Patryk Ciara.
Pierwsze popołudnie Dni Gminy Bukowiec upłynęło na zabawach oraz konkursach dla dzieci i młodzieży. Każdy zwycięzca otrzymał nagrody w postaci upominków. Nie obyło się bez malowania twarzy. Niektórzy uśmiechali się, że kolejka do malowania przypomina kolejki z lat 80. do sklepów. Dzieci bawiły panie z grupy "FUNimki". Z repertuarem piosenek biesiadnych, które są tak chętnie słuchane na tego typu imprezach, wystąpił chór męski Cecylia, który prowadzi Marcjanna Nowacka. Ona też otrzymała z rąk wójta Adama Licznerskiego kwiaty za pracę z chórzystami.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ grupy cyrkowej Mimezis Art. z Bydgoszczy. Po ich występach dzieci bardzo chętnie wzięły udział w warsztatach cyrkowych.
Wieczorem przyszedł czas na występ gwiazdy - w tym roku była nią grupa Żuki, która zaprezentowała utwory zespołów The Beatles, Queen czy Scorpions.
Zanim rozpoczęła się na dobre zabawa taneczna, uczestnicy imprezy obejrzeli pokaz laserowo-multimedialny.
W niedzielne popołudnie reprezentanci sześciu miejscowości przystąpili do Turnieju Sołectw. Na starcie zjawiły się drużyny z Budynia, Gawrońca, Korytowa, Plewna, Poledna i Różanny. Każda składała się z pięciu osób: czterech zawodniów i sołtysa. Organizatorzy przygotowali cztery konkurencje. Rzuty do celu dla sołtysów, które wcale nie były takie łatwe - należało siedząc na piłce gimnastycznej zrzucić pachołki piłeczkami do tenisa ziemnego. Kolejne konkurencje to sztafeta balonowa na czas, slalom między pachołkami z piłką gimnastyczną i speedball solo.
Ostatecznie zwyciężyło sołectwo Gawroniec, II miejsce zajęło Plewno, III - Budyń, IV - Różanna, V - Poledno i VI - Korytowo. Nagrody i dyplomy wręczał wójt Adam Licznerski. Potem przyszedł czas na muzykę, którą zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Świekatowa. Przed publicznością zaprezentowała się również grupa mażoretek ze Świekatowa, które prowadzi Urszula Cybulska.
Przez dwa dni dzieci miały do dyspozycji park rozrywki, była też wata cukrowa czy pamiątki rodem z odpustu. Dla wszystkich uczestników festynu były strażak ze świeckiej KPPSP Dawid Szaraficki przygotował grochówkę. Potrawy zapewniły również na swoich stoiskach kobiety z KGW z Bukowca, Gawrońca i Korytowa.
Wielu kierowało swoje kroki do punktu kosmetycznego oraz Mobilnego Punktu Informacji LGD. Jej przedstawiciele na swoim stoisku prezentowali ofertę i założenia Lokalnej Strategii Rozwoju, mówili o aktualnych naborach wniosków na poszczególne działania.
Wieczorem zespół R & M z Przysierska zaprosił wszystkich do tańca. Imprezę poprowadził lider grupy - Rafał Żochowski.
KP

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX