Przebieg tegorocznych zmagań był zaskakujący. - Najpierw zaskoczyła nas pogoda - mówi organizatorka Estera Szymczak z Fundacji Aktywizacji i Integracji. - Prognozowano piękną złotą jesień, a tymczasem zawisło nad nami szarobure, deszczowe niebo ze słabym wiatrem. Zaskoczyła pozytywnie frekwencja, bo do rozgrywek stanęło łącznie około trzydziestu, najczęściej rodzinnych, ekip - dodaje.
Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali w dwóch kategoriach, własnoręcznie wykonanych i udekorowanych konstrukcji płaskich oraz bardziej zaawansowanych latawców skrzynkowych. - Mieliśmy pełne ręce roboty i dość trudne zadanie do wykonania - mówi Piotr Wiśniewski, jeden z jurorów, paralotniarz z zaprzyjaźnionego Nadwiślańskiego Stowarzyszenia Aktywni. - Niektóre konstrukcje były zaawansowane, inne pęknie udekorowane. Problemem był wiatr, a właściwie jego brak. W powietrzu utrzymywało się niewiele konstrukcji, głównie te bardzo lekkie i delikatne - dodaje.
- Ważne, że co roku się tutaj spotykamy i wspólnie z dziećmi puszczamy latawce. Jest jak kiedyś - za czasów mojego dzieciństwa - przekonuje pan Grzegorz, jeden z uczestników.
Jury wyłoniło zwycięzców, i tak: w kategorii latawców płaskich pierwsze miejsce zajęli Hania i Paweł Wawrzyniak, drugie - Franek Lorkowski, trzecie - Filip Cejrowski i Igor Lewandowski.
W kategorii latawców skrzynkowych najwyższa lokata przypadła Marcelowi Białemu, druga - Szymonowi i Emili Wiśniewskim, a trzecia Milenie i Michałowi Opackim.
MAR