Organizatorzy nie musieli martwić się o frekwencję, tak jak w zeszłym roku na staromiejski rynek przybyły tłumy. Szczególnie oblegane były stoiska z bożonarodzeniowymi przysmakami przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mały Komorski "Swojacy" i stoiska z rękodziełem Fundacji Aktywizacji i Integracji oraz Tamary Gardzielewskiej.
Organizatorzy zadbali o stronę artystyczną. Najpiękniejsze kolędy zaśpiewali między innymi Chór Kameralny oraz zespół Cantores Novienses. Do wspólnego śpiewania przyłączyła się ekipa ze szkoły przyszpitalnej w Bydgoszczy oraz WTZ. Stowarzyszenie "Nowe Różowe Okulary" zorganizowało zbiórkę publiczną na badania profilaktyczne dla nowian. Nie zabrakło oczywiście św. Mikołaja, który tradycyjnie przyjechał na osiołku z Toskanii Kociewskiej. O to, żeby nikt nie zmarzł, zadbali ochotnicy z OSP. Życzenia bożonarodzeniowe i świąteczne składał osobiście burmistrz Czesław Woliński oraz ks. proboszcz z nowskiej fary.
Świąteczny jarmark w Nowem to jedna z najlepiej przygotowanych imprez świątecznych w kujawsko-pomorskiem. Jak nas w rozmowie zapewniają organizatorzy: - Zrobimy wszystko, żeby w przyszłym roku było jeszcze bardziej świątecznie.
RED