Na koncert przybyli nie tylko mieszkańcy gminy, byli również zainteresowani z miejscowości ościennych oraz letnicy. Wszystkich zainteresowanych muzyką w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Świekatowo pod batutą Tadeusza Kostańskiego powitał, życząc miłego odbioru, jej prezes Marian Chruszczewski.
Na początku z racji przypadającej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odegrano "Marsz Polonia". Orkiestra zaprezentowała też utwory zespołu The Beatles, Elvisa Presleya, wiązankę melodii biesiadnych, a także lubiany przez większość słuchaczy utwór "Miłość w Zakopanem" - zagrany dwukrotnie spowodował, że podczas bisu ludzie wyszli na trawę i tańczyli.
Publiczności podobały się też prowadzone przez Urszulę Cybulską mażoretki, które zaprezentowały się przed zebranymi.
W trakcie spotkania sponsorzy i wszyscy, którzy pomagają orkiestrze, otrzymali z rąk prezesa Mariana Chruszczewskiego podziękowania. Orkiestra natomiast wysłuchała miłych słów podziękowania za promocję gminy i powiatu w Polsce.
W koncercie wzięli udział m.in. wójt Marek Topoliński, sekretarz starostwa powiatowego Iwona Karolewska, ks. dziekan Paweł Sitarek i sołtys Świekatowa Sławomir Partyka.
KP