Stary rozebrali, ale będzie nowy

rydzek
25.09.2016 16:38
A A A
W miniony poniedziałek pracownicy świeckiego ZUK-u rozpoczęli demontaż starych urządzeń placu zabaw przy Ogrodowej. W jego miejsce firma Konar zbuduje nowy

W miniony poniedziałek pracownicy świeckiego ZUK-u rozpoczęli demontaż starych urządzeń placu zabaw przy Ogrodowej. W jego miejsce firma Konar zbuduje nowy (Fot. JAK)

Chodzi o plac zabaw usytuowany na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Wyzwolenia, w okolicach kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Będzie bezpieczniejszy, z większą liczbą urządzeń i również dla dorosłych.

 

Za inwestycję odpowiada firma Konar. - Przesunęliśmy początek jej realizacji na wrzesień, żeby latem z placu zabaw dzieci mogły jeszcze korzystać - wyjaśnia kierownik wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej Marta Karolczak. - Pojawi się miękka i bezpieczna nawierzchnia oraz nowe urządzenia, m.in. zestaw integracyjny, różne rodzaje bujawek, bocianie gniazdo, piaskownica i kilka mniejszych typowych dla placów zabaw - wymienia. Urzędnicy pomyśleli również o dorosłych, bo postawionych ma być kilka urządzeń siłowni zewnętrznej. Zakończenie realizacji zaplanowano na koniec listopada. Oprócz placu zabaw przy Ogrodowej urząd planuje też przygotowanie skweru przy ulicy Laskowickiej 1, z którego korzystać będą mogli przede wszystkim mieszkańcy osiedla Kościuszki. Koszt obu inwestycji to nieco ponad 585 tysięcy zł.
Z nowego miejsca zabaw cieszą się głównie najmłodsi, choć w okolicach zaczęły już krążyć plotki, że plac zostanie zupełnie zlikwidowany, a w jego miejsce prywatna firma zbuduje budynek handlowo-usługowy. - To super, że będziemy mieli nowe urządzenia - cieszy się Marcin z ulicy Polnej. - To jedyny tak duży plac zabaw w naszych okolicach i gdyby go zabrakło, nie mielibyśmy gdzie spędzać czasu. Już nie mogę się doczekać, kiedy go zbudują - dodaje.
JAK

Za inwestycję odpowiada firma Konar. - Przesunęliśmy początek jej realizacji na wrzesień, żeby latem z placu zabaw dzieci mogły jeszcze korzystać - wyjaśnia kierownik wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej Marta Karolczak. - Pojawi się miękka i bezpieczna nawierzchnia oraz nowe urządzenia, m.in. zestaw integracyjny, różne rodzaje bujawek, bocianie gniazdo, piaskownica i kilka mniejszych typowych dla placów zabaw - wymienia. Urzędnicy pomyśleli również o dorosłych, bo postawionych ma być kilka urządzeń siłowni zewnętrznej. Zakończenie realizacji zaplanowano na koniec listopada. Oprócz placu zabaw przy Ogrodowej urząd planuje też przygotowanie skweru przy ulicy Laskowickiej 1, z którego korzystać będą mogli przede wszystkim mieszkańcy osiedla Kościuszki. Koszt obu inwestycji to nieco ponad 585 tysięcy zł.Z nowego miejsca zabaw cieszą się głównie najmłodsi, choć w okolicach zaczęły już krążyć plotki, że plac zostanie zupełnie zlikwidowany, a w jego miejsce prywatna firma zbuduje budynek handlowo-usługowy. - To super, że będziemy mieli nowe urządzenia - cieszy się Marcin z ulicy Polnej. - To jedyny tak duży plac zabaw w naszych okolicach i gdyby go zabrakło, nie mielibyśmy gdzie spędzać czasu. Już nie mogę się doczekać, kiedy go zbudują - dodaje. JAK

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX