Nowy samochód jeździ po gminach Nowe i Warlubie. Chociaż Warlubie się nie dołożyło

rydzek
06.01.2018 08:11
A A A
Władze miasta, ksiądz i samorządowcy i policjanci przy nowym aucie

Władze miasta, ksiądz i samorządowcy i policjanci przy nowym aucie (Fot. Nadesłane)

Od tygodnia stróże prawa z komisariatu w Nowem jeżdżą po bezdrożach gmin Nowe i Warlubie nowym samochodem marki Opel Mocca. Oznakowany radiowóz ma silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 140 KM.

Jego zakup był planowany już na początku roku. Jednak w sierpniu gmina Warlubie zdecydowała, że nie przekaże 15 tys. zł (pieniądze radni przekazali na pomoc gminom poszkodowanym w nawałnicy). Zakup samochodu stanął pod znakiem zapytania. Połowa kwoty miała pochodzić z budżetu policji, resztę musiały dołożyć lokalne samorządy lub sponsorzy.
Pomocną dłoń wyciągnął Bank Spółdzielczy w Nowem, który przekazał 5 tys. zł, zgodnie z obietnicą finansowo wsparł przedsięwzięcie również starosta świecki (3 tys. zł). Pozostałą część brakującej kwoty wpłaciła gmina Nowe, która zamiast dać 25 tys. zł, dołożyła 34,5 tys. zł.
W czwartek przy obecności wszystkich darczyńców kluczyki do radiowozu zostały uroczyście przekazane policjantom z Nowego. - Samochód z pewnością ułatwi pracę nowskim stróżom prawa i przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy - mówi mł. asp. Marcin Pawlak z KPP w Świeciu.
ACZ

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Mieszkaniec

    Oceniono 2 razy 2

    No proszę jak ładnie.Pełna informacja publiczna dla mieszkańców odnośnie zakupu samochodu dla policji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX