Nagrody za filmy o projektach

rydzek
11.01.2018 17:41
A A A
Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu z przedstawicielami Inkubatora Przedsiębiorczości w Świeciu

Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu z przedstawicielami Inkubatora Przedsiębiorczości w Świeciu (Fot. MP)

Podsumowanie tegorocznej świeckiej edycji "Działaj Lokalnie" było okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie "Opowiedz". Najlepszą reklamę swoich działań - "Bądź fit - zajęcia z trampolin" autorstwa Anity Łysek-Gracz - zaprezentowała Grupa Nieformalna "Fitness Ladies"

W budynku Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej "Inkubator Przedsiębiorczości" w Świeciu spotkali się realizatorzy tegorocznej edycji projektów "Działaj Lokalnie". W jego ramach w konkursach grantowych m.in. mieszkańcy naszego powiatu ubiegali się o środki na działania społeczne. Właśnie zakończył się termin ich realizacji.
Dodatkowo tegoroczni realizatorzy projektów mieli możliwość wzięcia udziału w etapie lokalnym konkursu "Opowiedz". Jego głównym celem było zachęcenie społecznych działaczy do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach programu. Do konkursu mógł być zgłoszony film lub reportaż multimedialny nie dłuższy niż dwie i pół minuty w jednej z czterech kategorii: człowiek, miejsce, motyw lub filmowy produkt projektu.
- Komisja oceniała prace według następujących kryteriów: zgodność prac z tematyką konkursu; w jakim stopniu prezentują one efekty projektu z uwzględnieniem zmian zaszłych w społeczności, a także podejmowanych działań dla dobra wspólnego - relacjonowała Anna Urban, pracownik Inkubatora Przedsiębiorczości. - Pod uwagę brana była również atrakcyjność wykorzystanych rozwiązań technicznych i plastycznych, takich jak jakość obrazu i dźwięku, a nawet sposób montażu. Komisja przyznawała też dodatkowe punkty za to, czy treść filmu została przemyślana. Za innowacyjną formę, przejrzystość i oryginalność i komunikatywność. Ważne też było to, czy filmy rzeczywiście opowiadają, a nie tylko dokumentują historię projektu - dodaje.
Pierwsze miejsce zajął film "Bądź fit - zajęcia z trampolin" autorstwa Anity Łysek-Gracz. Opowiada on o działaniach Grupy Nieformalnej "Fitness Ladies", w imieniu której wniosek złożyła Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie. Film prezentował cykliczne zajęcia aktywizacyjne na trampolinach.
Na miejscu drugim znalazła się produkcja "ABC Ratuje życie" autorstwa Michała Kuźma, opowiadająca o działaniach projektowych OSP Sulnówko. Zgodnie z tytułem film przede wszystkim przedstawiał naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Miejsce trzecie przypadło filmowi "Pasje" zrealizowanemu przez piszącą te słowa Magdaleną Potulską. Opowiadał on o działaniach Grupy Nieformalnej "Klub Kobiet Kreatywnych" (osobowości prawnej udzielił Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie). Jego treścią były zdjęcia z działań projektowych przedstawiające różne pasje, dodatkowo w tle uczestnicy mówili o tym, czym dla nich jest pasja.
Na miejscu czwartym znalazł się film "Razem dla seniorów" przygotowany przez Sebastiana Podlejskiego reprezentującego Stowarzyszenie "Razem dla Świecia". Jego treść była ukierunkowana głównie na Świecką Kartę Seniora.
Laureatom zostały wręczone nagrody i okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy realizatorzy projektów opowiedzieli o swoich działaniach.
Magdalena Potulska

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX