Debiuty
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu przygotował kilka koncertów. Na pierwszym z nich debiutanci wystąpili w Domu Kultury „Ostoja” w Serocku. Podczas koncertu na scenie wystąpili: Magda Radziejewska, Antonina Kozłowska, Kornelia Obryk, Zuzanna Górecka, Urszula Mikulska, Małgorzata Dziekanowska, Aleksandra Mazela, Hubert Redzimski, Mikołaj Mikulski oraz Karol Kurzeja. Wszyscy młodzi wykonawcy są zrzeszeni w Dziecięcym Studio Piosenki „Dragoland”, które prowadzi Andrzej Żółkoś.
Większość po raz pierwszy występowała przed tak liczną publicznością, więc musiała pokonać duży stres. Na scenie pojawił się również chór dziecięcy „Niezapominajki” pod kierunkiem Dominiki Sylwestrzak. Po występach młodzi wykonawcy udali się na słodki poczęstunek.
Świątecznie w bibliotece
Kolędy i pastorałki wykonała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu najbardziej uzdolniona młodzież. Zaprezentowali się uczniowie klasy gitarowej oraz instrumentów klawiszowych Społecznego Ogniska Muzycznego działającego przy ośrodku. Ich występy były przeplatane piosenkami w wykonaniu solistów z Akademii Piosenki.
Słuchaczami byli przede wszystkim rodziny wykonawców. Przed najbliższą sercu publicznością wystąpili: Mikołaj Mikulski, Oliwia Dąbrowska, Mikołaj Redzimski, Aurelia Bruzdewicz, Karol Kurzeja, duet gitarowy Julia Radecka i Zuzanna Dąbrowska, Filip Glamowski, Ola Wozińska, Michalina Sikora, Hubert Redzimski oraz Martyna Ryszkowska. Gitarzystom towarzyszył instruktor Eugeniusz Posadzy.
Promocja płyty
W „Gościńcu przy młynie” miał miejsce niecodzienny koncert, bo związany z promocją płyty „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki”, którą nagrali soliści Młodzieżowej Akademii Piosenki z Pruszcza. Na płycie znalazło się 12 utworów w aranżacji i opracowaniu muzycznym Andrzeja Żółkosia i Eugeniusza Posadzy. Gościem specjalnym koncertu była Magdalena Putkowska.
Na zakończenie kilka kolęd i piosenek świątecznych zaśpiewali wspólnie soliści z Młodzieżowej Akademii Piosenki i Dziecięcego Studia Piosenki „Dragoland”.
Kolejny koncert, tym razem noworoczny, odbędzie się 5 stycznia 2019 r. w DK „Ostoja” w Serocku.
KP