Do tej pory to Chełmno było dla nas miastem zakochanych, gdzie hucznie świętowano dzień 14 lutego. I w tym roku przygotowano tam wiele atrakcji, w tym koncert Margaret. Ci, którzy chcą ten dzień spędzić bardziej kameralnie, mogą wybrać się na koncert do Klubokawiarni Kultura w Świeciu. 14 lutego o godz. 20 zagra Acoustic Trio. To muzycy z Bydgoszczy i Świecia: Bartek Wojciechowski (śpiew) Przemek Drewkowski i Mariusz Lemański (gitary). Wykonają najpiękniejsze piosenki o miłości. Będą utwory takich zespołów jak Lady Pank, Perfect, Bon Jovi, Wilki, Extreme, a także znane covery Bryana Adamsa czy Elvisa Presleya.
Wystawa zdjęć
Walentynki to też czas, kiedy miłością chcemy się dzielić i ją pokazywać. Będzie do tego okazja. Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji organizuje wystawę zdjęć, które pokazują chwile spędzone z najbliższymi. Pary, które chciałyby zobaczyć swoje zdjęcie w takiej galerii, mogą dostarczyć je do 12 lutego do kawiarni lub Punktu Informacji OKSiR w Świeciu. Z dostarczonych zdjęć zostanie stworzona wystawa w Galerii Okno, którą będzie można oglądać od 14 lutego.
Dla dzieci bal
Najmłodsi również mogą cieszyć się walentynkami przez zabawę. W piątek (15 lutego) dla dzieci w wieku 5-9 lat sporą ilość atrakcji przygotował animator Gonzo (Michał Składanowski). Będzie można bawić się wspólnie z nim podczas walentynkowego balu karnawałowego. Oprócz tańca zaplanował również barwny korowód, przejście przez wielkie serce, quiz walentynkowy, przyjacielskie limbo, śnieżną burzę, szumiące morze czy konkurs z bańkami mydlanymi. Więcej informacji można uzyskać w pracowni „Wyspa Skarbów”.
ACZ