Bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu przygotowało dla nich Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju wsi Sierosław „Razem Łatwiej”. Organizacja prowadząca lokalną szkołę podstawową zdobyła grant ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Świeciu w wysokości 3,5 tys. zł.
W ramach projektu zatytułowanego „Wakacje z pasją” w Sierosławiu od 18 czerwca co tydzień odbywają się zajęcia z zumby, siatkówki i tenisa stołowego. Mieszkańcy uczyli się również grać w szachy, a dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z programowania z robotami, a także w zajęciach plastycznych.
– W spotkaniach bierze w sumie udział około 40 osób w różnym wieku – mówi Sylwia Żbikowska, koordynator projektu. – Najmłodszy uczestnik ma 4 lata, a najstarszy około 60. Projekt realizowany będzie od końca września – dodaje.
Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 6 września. W jednej ze szkolnych sal o godz. 17 odbędą się zajęcia z decoupage, a o godz. 19 – lekcja zumby na boisku.
Wszystkie zajęcia dla uczestników są bezpłatne.
DH