W czasie mszy św. zostały poświęcone wieńce, które przyniosły delegacje z sołectw: Brzeźno, Glinki, Łowinek i Serock. Po niej korowód złożony z 13 kombajnów starszych i tych nowszego typu, a także jednego ciągnika rolniczego C 28, który ciągnął snopowiązałkę WC 5, przeszedł ulicami Serocka, dając niezły show. Poprowadzili go strażacy OSP z Serocka i Łowinka.
Następnie impreza przeniosła się nad pobliskie jezioro Księże, gdzie organizatorzy, których wspierali wolontariusze, przygotowali ogromny namiot, bo pogoda tego dnia nie sprzyjała plenerowym zabawom.
Górę wzięły jednak dobry humor i pogoda ducha, a nastrój wzmacniały słodki poczęstunek, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciepłe napoje, zupa z dyni czy kiełbaski pieczone przy ognisku.
W zabawnym konkursie – rzucie kaloszem o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej do celu – zwyciężył Tomasz Januszewski przed Adrianem Marunowskim i sołtyską Serocka Haliną Litkowską. W zawodach wzięli również udział wójt Dariusz Wądołowski, przewodniczący rady gminy Piotr Radecki czy też była radna Anna Dobaczewska.
Przez cały czas z głośników płynęła muzyka lat 80. i 90. (nie zabrakło popularnych kaczuszek, węża czy pociągu), którą przygotował DJ Kwiatek. Dobra zabawa trwała niemal do północy.
KP