Koncert otworzyła dyrektor GOKSiR-u Justyna Kucharko, która życzyła wszystkim zgromadzonym w świątyni wielu duchowych wrażeń. Na początku wystąpił chór „Retro” działający przy GOKSiRze pod kierunkiem Dominiki Sylwestrzak. Chórzyści zaprezentowali kolędy: „Hej, w dzień narodzenia”, „Oj maluśki, maluśki”, „Dlaczego dzisiaj”, „Północ już była”.

Następnie zaprezentowali się gitarzyści: duet Kinga Maciejewska i Mikołaj Redzimski oraz Sebastian Lihs i Aleksandra Nowacka. Zagrali dwie popularne kolędy: „Lulajże, Jezuniu” i „Jezus malusieńki”.

Bardzo ciekawy występ dała Orkiestra Dęta GOKSiR pod batutą Tomasza Berenta. Zagrała wiele popularnych kolęd i pastorałek, zapraszając do współpracy młodych i nie tylko, którzy mogli się popisać grą na instrumentach perkusyjnych.

Na zakończenie przed publicznością zaprezentowali się soliści z Regionalnej Akademii Piosenki, którzy zaśpiewali osiem utworów. Uczestnicy koncertu chętnie włączali się do wspólnego śpiewania z wykonawcami. Z pięknym wykonaniem wszystkich występujących współgrała niezwykła paleta różnokolorowych świateł – wszystko dzięki realizatorowi światła Krzysztofowi Żbikowskiemu, realizatorowi dźwięku Michałowi Redłowskiemu i technikowi Mikołajowi Wirwickiemu. Nad całością czuwał szef produkcji Maciej Wirwicki.

Po występach artystów głos zabrali zarówno wójt gminy Dariusz Wądołowski, jak i ks. kanonik Jerzy Mroczyński i dyrektorka Justyna Kucharko.

KP