– W ubiegły poniedziałek około godz. 7 na drodze krajowej w Świętem 61-letni kierowca volkswagena golfa na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem transporterem – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł mieszkaniec Gdańska kierujący golfem. Nie powiodła się akcja reanimacyjna. Trzej mężczyźni podróżujący transporterem z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca busa był trzeźwy.
Drugi dramat rozegrał się we wtorek około godz. 13.15 w Bzowie na drodze krajowej. – Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem bmw 29-letni mieszkaniec powiatu świeckiego na prostym odcinku wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zajechał drogę kierującej peugeotem 28-letniej bydgoszczance – opowiada podkom. Tarkowska.
W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli oboje kierowcy. Pasażerka bmw z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca bmw był strażakiem w OSP w Warlubiu.
W tym roku na drogach powiatu zginęło już siedem osób.
DH