– Do zdarzenia doszło około godz. 9.20 w poprzedni piątek w okolicach skrzyżowania z ulicą M. Skłodowskiej-Curie – informuje mł. asp. Julia Świeczyńska z KPP w Świeciu. – Peugeot po uderzeniu zjechał na przeciwległy pas, zderzając się z renault clio i wozem strażackim marki Volvo należącym do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechowie. Wszyscy uczestnicy kolizji pochodzą z naszego powiatu – dodaje.

W każdym z pojazdów przebywali tylko kierowcy. Najpoważniej ranna była kobieta, która doprowadziła do kolizji. – Gdy przyjechaliśmy na miejsce, wszyscy znajdowali się na zewnątrz – mówi rzecznik straży pożarnej w Świeciu, mł. bryg. Paweł Puchowski. – Kobiecie pierwszej pomocy udzielił kierowca wozu strażackiego biorącego udział w zdarzeniu. Założył jej m.in. kołnierz ortopedyczny i wspierał psychicznie. Trzy osoby poszkodowane po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego zostały zabrane do szpitala – dodaje.

Kierowca wozu wracał z tankowania paliwa. – Auto po kolizji musieliśmy odstawić do serwisu. Uszkodzona jest lewa część samochodu: lampy, zderzak, nadkola, częściowo kabina – wyjaśnia mł. bryg. Paweł Puchowski.

Ruch przez Wojska Polskiego przez około godzinę był wstrzymany. Policja wyznaczyła objazd osiedlowymi drogami. Straty oszacowano łącznie na około 100 tys. zł. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

DH