– Ogień wybuchł 4 stycznia przed godz. 21 przy ul. Dworcowej – informuje mł. kpt. Adam Gwizdała z PSP w Świeciu. – Sądziliśmy początkowo, że szybko się z nim uporamy. Zapaliła się sadza w kominie. Zimą mamy niestety wiele takich zgłoszeń, bo nie wszyscy mieszkańcy robią regularnie przeglądy. Okazało się jednak, że komin był uszkodzony. Płomienie przeniosły się na drewniany strop – dodaje.

Na miejscu działało osiem jednostek straży. Ewakuowano mieszkańców budynku, w sumie 19 osób. Nikt nie został poszkodowany. – Mieszkańcy nie ponieśli strat. Udało się uratować większość ich majątku – mówi Gwizdała.

Gmina zajęła się naprawą budynku. „Po przeprowadzonych rozmowach z użytkownikami lokali mieszkalnych nie było potrzeby przydzielania lokali zastępczych. Budynek nadaje się do użytku i zamieszkania, a roboty naprawcze potrwają do końca bieżącego tygodnia. Gmina przeprowadzi wszelkie roboty naprawcze i odświeżeniowe dla przywrócenia stanu poprzedniego w przestrzeni uszkodzonej” – czytamy w informacji przesłanej z Urzędu Gminy w Warlubiu.

Do naprawy są: podłogi o powierzchni około 12 m kw., płytki na korytarzu (około 5 m kw.), sufit w jednym z pomieszczeń (12 m kw.), ściany i sufit w jednym z mieszkań (około 50 m kw.).

DH