W środę 7 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu odbył się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Szkołę odwiedziła młodzież z III klas gimnazjalnych i VIII klas szkół podstawowych z powiatu świeckiego. 
Uczniowie ZSP prezentowali swoje umiejętności w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarz i technik logistyk. Przygotowano stoiska, na których częstowano gości ugotowaną przez uczniów zupą i upieczonym chlebem oraz bezalkoholowymi drinkami orzeźwiającymi. O swoich wrażeniach z miesięcznej praktyki za granicą opowiedzieli uczniowie, którzy kilka dni temu wrócili z Niemiec. Przedstawili oni prezentacje multimedialne i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w kolejnych programach unijnych, m.in. w ramach programu Erasmus+.
Udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych był dla uczniów okazją do obejrzenia pamiątek z okresu międzywojennego dotyczących naszego regionu. Można było zobaczyć stare dokumenty, fotografie Świecia i okolic, osób związanych z miastem, a także monety, pieniądze papierowe i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Teraz ekspozycję można oglądać w Urzędzie Miasta w Świeciu. Wystawa została przygotowana przez nauczycieli ZSP wraz z lokalną społecznością, która udostępniła swoje zbiory pamiątek w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.
RED